Přeji Jižnímu Městu funkční sportovní komplex s bazénem, který bude dostupný občanům pro pravidelné sportování

Na Jižním Městě bydlím 35 let a jako milovník celoročného plavání si samozřejmě i já přeji, aby byl v 80 tisícovém Jižním Městě postaven funkční sportovní areál dostupný finančně pro pravidelné plavání. Osobně bych přivítal, kdyby na Jižním Městě vyrostl sportovní komplex bazénu a ledové plochy v docházkové vzdálenosti od metra.

Takový komplex by mohl přitáhnout i po trase metra širší veřejnost, která by zajistila ekonomicky udržitelné provozování, protože konkurence na trase metra C je malá. O budoucnosti bazénu na Jižním Městě rozhodnou příjmy z jeho užívání vůči provozním nákladům. Samozřejmě bazén bude nutno dotovat, ale nelze zavírat oči před dlouhodobě deficitním rozpočtem v běžných výdajích stávající koalice pod vedením pana starosty Mlejnského. Jsem též přesvědčený, že Praha 11 si musí vybudovat takový komplex, který bude doplňovat již stávající nabídku vodního vyžití k Aquapalace v Čestlicích.

Schválená výstavba 25 m bazénu na Praze 11 na jednání Zastupitelstva 18.5 v ceně převyšující 500 mil. Kč je naprosto šílená. V praxi to znamená, že každá rodina Jižního Města zaplatí již dnes za výstavbu bazénu podle stávajících odhadů (před dvěma roky byly slibovány ODS náklady poloviční), kolem 30 tisíc Kč ze svého rodinného rozpočtu, aniž by si někdo z rodiny zaplaval. Samozřejmě zcela něco jiného by bylo, kdyby se z rozpočtu na bazén platila skutečně jen výstavba bazénu bez propagace ODS, pak by náklady mohly dosahovat částek několikanásobně menších z podobných staveb:

 

  • Koupaliště Děčin /2011/ 94 mil.Kč
  • Akvapark Kdyně /2010/ 130 mil.Kč
  • Krytý bazén s tobogánem Litomyšl /2010/ 116 mil.Kč 

Schválená více než půmiliardová cena za výstavbu bazénu není konečná, je nutné ji navýšit například o cenu projektovou a průzkumnou, autorský dozor, marketing, ... . Je skutečně těžké se v situaci orientovat, ale jsem přesvědčen, že o skutečných cílech výstavby mnohé napoví již samotná absurdní chronologie milníků výstavby bazénu na Praze 11 předepsaná starostou Prahy 11 panem Mlejnským.

Milník, 19.9.2010, čtrnáct dní před volbami – Zahájení projektu Jedenáctka v.s. založením a poklepáním základního kamene stavby bazénu s mnoha miliónovou marketingovou akcí.

Stavba byla zahájena bez stavebního povolení a základní kámen byl po vyfocení v časopisu Klíč v tichosti odvezen do skladu radnice v Ocelíkově. V této době byl postaven jen plot v hodnotě téměř 90 mil. Kč, který po dva roky obepíná obrovskou kaluž.

Milník 16.5.2012, schválení smlouvy o dílo na výstavbu projektu Jedenáctka, VS Praha 11 s cenou převyšující 500 mil. Kč. Smlouva byla schválena, aniž by bylo vydáno na tuto stavbu pravomocné stavební povolení a zastupitelům nebyla před schvalováním předložena v čase požadovaném jednacím řádem smlouva s příslušnými dodatky smlouvy, aby mohli o půl miliardové investici zodpovědně hlasovat. Jako zastupitel jsem požadoval rozpis předpokládaného cash flow projektu v jednotlivých letech projektu. Místo věcné odpovědi se mi dostalo poučení od koalice, že takovou informaci nepotřebuji jako Zastupitel vědět a že ji vlastně ani nikdo nezná.

ODS na Praze 11 je přesvědčena, že občané Prahy 11 nemají žádnou paměť a nekonfrontují prázdé sliby s realitou. Před volbami v roce 2010 sliboval pan předseda ODS za Prahu 11 Janeček výstavbu bazénu Jedenáctka za cenu 320 mil. Kč. S tím, že bude hotova do dvou let, tedy do roku 2012. V roce 2012 není nic postaveno a schválená cena za stejný projekt převyšuje 500 mil Kč.

Zásadním ohrožením pro ODS je inteligentní volič, který je zvyklý si jednotlivá sdělení ověřovat a pamatovat. Informovaný volič je pro ODS tak nebezpečný, že koalice v čele s ODS zrušila přímé přenosy a pořizování záznamu ze zastupitelstva Prahy 11. Za potlačování svobody projevu a šíření informací obdržela koalice Prahy 11 v roce 2011 v celostátní soutěži 1. místo - Anticenu Zavřeno od o.p.s. Otevřená společnost, viz nedávná reportáž v ČT.

RNDr. Zděnek Kvítek, PhD., zastupitel HPP11

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2020 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist