• Slibovali Vodní svět, teď staví plivátko

• Dvou krytých hal s ledovou plochou, hotelu, ani vnitřního a venkovního plaveckého bazénu jsme se nedočkali. MČ P11 tehdy nenašla 700 mil., což byly předpokládané náklady na Vodní svět.  Před volbami v r. 2010 se však odněkud vynořil nový projekt „Jedenáctka VS“. Bez architektonické soutěže, bez diskuse s odbornou veřejností a občany o věcné náplni tohoto projektu. Masivní reklamní kampaň (za 3 mil. Kč) a předseda ODS Janeček nás ujišťovali, že „za dva roky skáčeme do bazénu“.

Areál Jedenáctka VS bude levnější, MČ si jej bude moci dovolit financovat sama ze svých prostředků. Bude stát 300 - 400 mil., tvrdil v r. 2010 pan Mlejnský. Ovšem realita je odlišná,  cena bude dvojnásobná, tedy přibližně stejná jako u původního mnohem rozsáhlejšího záměru, tedy sedmset milionů. Náklady stejné, ale rozdíl mezi původním a rozestavěným sportovním areálem je propastný. Jak je to možné? I my opoziční zastupitelé se ptáme, odpověď jsme zatím nedostali.

Co obsahuje rozestavěný areál „Jedenáctka VS“? Malý plavecký bazén 25m s pouze pěti drahami, wellnes zázemí, čtyři bazénky pro plavání kojenců a malou sportovní halu. Žádná ledová plocha, žádný venkovní bazén. Prostě promarněná příležitost postavit na Jižním Městě skutečný sportovní areál odpovídající velikosti městské části.  Příležitost, kterou promarnil starosta Mlejnský se svými přisluhovači z koalice ODS-ČSSD-PP-KSČM. Každý z obyvatel Prahy 11 zaplatí za tento pomník pana Mlejnského 10.000,- Kč. A nejedná se o žádné virtuální peníze, jsou to peníze z prodeje pozemků na P11 (navíc nevýhodných prodejů), peníze které budou chybět na opravy veřejných budov. Prostě jsou to peníze nás všech. Přitom areály 25m bazénů postavené v posledních letech v jiných městech (Děčín, Litomyšl, Beroun…) stály mezi 120 - 170 mil. Kč.

Hnutí pro Prahu 11 usilovalo o změnu projektu. Navrhovali jsme aby sportovní hala a bazénky pro kojence byly nahrazeny ledovou plochu a venkovním bazénem. Ale narazili jsme na ostrý odpor, dokonce náš zástupce byl vyhozen z komise, která o bazénu jednala. A tak se nabízí otázka - pro koho se tenhle areál vlastně staví? Pro občany nebo pro někoho, kdo ho dostane za výhodných podmínek do pronájmu? Příkladů nevýhodných pronájmů právě ve sportovní oblasti máme na Praze 11 už mnoho (areál Mikulova, KD Opatov).

Ing. Ladislav Kos, člen zastupitelstva MČ Praha 11 za HPP 11

Komentáře  

+7 # Novák 2013-02-16 18:29
To, co jsem se dočetl o bazenu, jsou vyhozené peníze. Na tisíce lidí J.M.,plivátko a 5 drah to je k smíchu. Takto se tady hospdaří. Nemám slov. Celá ta parta zastupitelů je tak zralá na navlečení do tepláků. Banda lumpů, pletichářů, lhářů a podvodníku. Tak to vypadá v celé "slavné" ODS o populistech ČSSD nemluvě. Jedni za 18 druzí bez dvou za 20. Realita je taková, že to nebude tak dlouho trvat a dostanou volební výprask a budeme tu mít opět komouše. Máme se na co těšit. Novák
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # František Herold 2013-02-17 09:44
Dovolím si poopravit Váš komentář - za
1. proč staví P11 zrovna bazén... proč dotuje jeden sport před ostatními?
2. proč jej nestaví s nějakým zkušeným provozovatelem, aby do budoucna zajistila ziskový provoz?
3. proč jej staví na takto odlehlém místě, kam lidé musí dojet autem? neměla by bát podobná služba třeba součást Modré školy Na hájích u metra?
4. je načase, aby lidé, kteří volili, se snažili volit lidi, kteří již něco ve svém soukromém životě dokázali. Bohužel tito se nechtějí politikou umazat.
S poslední větou nezbývá než souhlasit.
Fr. Herold
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2020 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist