Video z jednání zastupitelstva MČ P11

Info pro občany: Jednání zastupitelstva městské části Prahy 11 (ZMČ) se koná jednou za tři měsíce ve všední den v objektu Centra pohybové medicíny v ul. Pyšelská 2361/4 (mapa), v jeho čtvrtém patře. Začíná v 9:00 a končí zpravidla v 19:00, o čemž (dle jednacího řádu) přítomní zastupitelé hlasují a případně v jednání pokračují den následující.

 Za nedostatek lze považovat přání radnice: zrušení přímých přenosů z jednání, tento krok, jež radní odhlasovali v září, budí nedůvěru obyvatel - nejen, že v čase jednání jsou v zaměstnání, ale ani nemají možnost událost jakkoli sledovat na internetu. Jakoby se radnice snažila rozhodovat "o lidech / bez lidí" bez konfrontace, v naprosté tichosti.

Jednání zastupitelstva jsou veřejná, občané se jich mohou zúčastnit, naslouchat rozpravám, návrhům, diskuzím, mohou požádat o udělení slova, na které bezprostředně odpoví starosta či jiný oslovený radní. Přítomnost občanů je často jediná možnost, jak zvrátit záměry radnice , s nimiž se občané neztotožňují, pakliže vůbec jsou o nich informováni - je absurdní, že jako poslední se např. o zamýšlené výstavbě před svými okny dozvídají lidé ze zasažené lokace! A dozvídají se o ní z různých zdrojů, jen ne v předstihu z kanceláře starosty, která mezitím pilně uchystá drahé studie a sází na moment překvapení občana, neschopného rozhodnutí zvrátit. Jak by za takové chování mohl mít občan v radnici důvěru...?

Korespondence s úřadem (Ocelíkova 672/1) je zdlouhavá a neefektivní. Na dotazy poslané skrz e-podatelnu radnice nereaguje, zejména jsou-li dotazy pro ni nepříjemné (např. proč není stažena studie EIA u projektů, které již před půl rokem byly radou MČ označeny za zrušené?). Účastnit se jednání zastupitelstva, získávat čerstvé informace a přímo komunikovat s radnicí by mělo být součástí života občana Jižního Města.

Zastupitelů Prahy 11 je celkem 39. "Demokratické rozhodování" je bez výjimky založeno na přítomnosti 20 koaličních zastupitelích, hlasujících svorně jako jeden muž, dle toho jak starosta zvedne obočí. Pokud se rozhodnou, že na např. prodají / zastaví pozemek na JM, stane se tak - stačí použít hlasovací zařízení. Jsou ve většině, jsou neohrožení - konají dobro jménem "svých voličů", kteří jen zřídka navštěvují jednání zastupitelstva. Důvody: nepřijdou, protože nepřišli ani k volbám, dění na JM je nezajímá, o jednání neví. Leckdy neznají ani jméno starosty, ba ani netrefí na radnici. (Pozn: všichni zastupitelé P11 jsou zde)

Jménem těchto anonymních občanů starosta "koná dobro", těmito lidmi argumentuje opozici i hrstce protestujících občanů, jenž se ve svém volném čase na jednání dostaví. Tito starostovi nepřítomní lidé z JM si prý přejí prodat Litochlebské náměstí netransparentní firmě Tweelingen, zastavět každý volný kout na JM, zrušit stávající (nezaplněná!) bezplatná parkoviště, místo nich zbudovat krabice pro stovky aut a modré zóny. Dále rozhodovat, které privilegované domy dosáhnou na fond regenerace nebo kdo bude vylosován z neveřejného pořadníku (takřka silou) prosazovaných budoucích sociálních bytů... Radnice nemá v ruce žádná konkrétní jména občanů, přejících si podobné projekty. Radnice má koalici dvaceti zastupitelů, což jí postačuje na prosazení čehokoliv bez nutnosti respektovat názor jiný než svůj. (Pozn. koalice = ODS, ČSSD, Pražané za svá práva, SPOZ za občasné podpory KSČM)

Kdo oponuje názoru starosty, ten "se nechová slušně", je mu neodpovídáno, odebíráno slovo, vypínán mikrofon nebo je přímo odvolán z komise, aby neměl přístup k informacím a je nahrazen členem spřátelené partaje... to se dělo na jednání dne 29. + 30.1.2013, kde byl na programu veledůležitý bod: schvalování rozpočtu pro rok 2013.

oddelicka

Pozorně sledujte vybrané okamžiky záznamu z jednání ZMČ, konaného 29.1. a 30.1. - rozhodovalo se o vás, o občanech Jižního Města. (Pozn. Pod oknem videa je často doplňující text, proto posléze klikněte na Zobrazit další)

01 * Úvod jednání: zařazení bodů > zde
02 * Body navrhované třetinou zastupitelů nebyly akceptovány > zde
03 * Ing. Soukupová zpochybňuje posudky regenerace i rozdělení fondu > zde
04 * Ing. Krautwurm: Radnice propadá sociálnímu inženýrství > zde
05 * Ing. Štyler: Zde můžeme v rozpočtu 2013 ušetřit > zde
06 * Ing. Soukupová: Radnice může koupit stávající byty na JM, přesto staví nové > zde
07 * Občan Štědrý: Pan Kárský nebydlí na JM, ale rozhoduje o něm > zde
08 * Petr Lukeš: Proč radnice oddaluje dostavbu školy? > zde
09 * Ing. Kos: Vyčlení tedy radnice peníze na dostavbu ZŠ? > zde
10 * Občané z lokace Benkova se cítí poškozeni výstavbou BD > zde
11 * Ing. Arch. Axman-Vlkova zpovídá radu MČ P11 > zde
12 * Starosta posílá stovku občanů domů, neboť udeřila sedmá hodina > zde
13 * Starosta Mlejnský mizí před názory opozice ze sálu > zde
14 * Ing. Kos: Radnice zbytečně rozhazuje miliardy > zde
15 * Občan Táborský starostovi: Proč napřed musíte lidem něco vzít, abyste dali? > zde
16 * Kdybyste starostovi přinesli sto tisíc podpisů, nic nezměníte > zde
17 * Petr Lukeš hovoří o rozpočtu, o plýtvání penězi > zde
18 * Starosta Mlejnský "demokraticky" odepírá slovo opozičnímu Ing. Kosovi > zde
19 * Stanovení paušální hodinové částky pro OSVČ ala koalice na JM > zde
20 * Co se dělo těsně před odvoláním HPP z komisí? > zde
21 * Radnice Prahy 11 odvolává opoziční Hnutí pro Prahu 11 ze všech komisí > zde

Kompletní záznam online: zde
Martin Farmačka, občan P11

Komentáře  

+4 # Petr P. 2013-02-12 15:53
Ing Styler zminuje dotovane obecni stado koz, jedna se skutecne o obecni stado, nebo komu patri? Pripadne je majitel stada nejak napojen na radnici? Vime, jak to tak chodi... Dekuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Petr Lukeš 2013-03-14 04:04
Dotované stádo provozuje OS Tarrouca. Na veřejnosti za OS vystupuje pan Daniel Urban. Napojení? Člen ODS Prahy 11, bývalý zastupitel, v současnosti zasedá např. v Kontrolním výboru, z kterého nás odvolali. Vlastnický vztah? Podle informací z radnice (Ing. Štyler se ptal úředníka radnice) patří stádo OS, Praha 11 si ho pronajímá. Smlouvu na pronájem stáda jsem nedohledal, takže to berte jako předběžný závěr . Ročně to přijde na cca 500 000Kč. Nyní se radnice chystá stavět "ubikace" pro stádo. Tam už jde o poněkud vyšší částku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # zachova jirina 2015-03-31 11:16
dobry den je to hodne práce ale verim ze se lide daji dohromady a spolecne to pujde jsem stara ale optimista tak drzim palce baba zachova
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2020 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist