Pět lékáren u metra Háje?

• Ačkoliv ODS ve svém volebním programu podporuje podnikatele (a právě podnikatelé prý ODS volí), pan Lidický -nájemce prodejny potravin Žabka u metra Háje- mezi ně evidentně nepatří. Brzy poté co zdevastovaný interiér večerky zrekonstruoval za bezmála tři miliony korun a za rok odvedl do městské pokladny téměř milion korun, obržel od radnice výpověď.

Důvod: místo prodejny bude zřízena "nezisková lékárna", provozovaná MČ P11. Prodejna má nyní otevřeno denně od 6 do 23 hodin a na nezájem zákazníků si rozhodně stěžovat nemůže. Přijdou jich tolik i do apotéky?

Radnice svůj záměr avizovala v časopisu Klíč poměrně nepřesvědčivě. Jak má občan P11 uvěřit, že MČ investuje peníze s rozvahou, když náklady na zbudování záměru šplhají do výše 5.4. mil korun a mají zmizet do něčeho tak zbytečného, jako je v pořadí pátá lékárna poblíž metra Háje? Navíc tento podnik se může zástupcům MČ i prodražit, neboť nájemce se hodlá bránit soudně. Už jedno mimosoudní vyrovnání MČ platila za neoprávněně vyhozeného ředitele ZŠ Campanus, p. Mgr. Střihavku - částku blížící se půl milionu korun.

Pan Lidický se osobně dostavil na 20. jednání zastupitelstva P11 dne 26.3.2013, ovšem koaliční partneři ho svorně odmítli vyslechnout a připomněli všem, že demokracie na JM má divnou pachuť. Video > zde

Zachování prodejny podpořilo více než 2000 občanů a pokud i vy, občané, chcete prodejnu Žabka podpořit, laskavě navštivte její prostory, kde jsou k dispozici petice.

• Znění petice > zde

Martin Farmačka, občan P11

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist