Články

• Ředitelem školy se stal podvodem

(4.4.2013, 5+2 dny, str. 6)

Měl vést děti k poctivosti, ale sám podváděl.

Radek Pulkert, bývalý ředitel Základní školy Mikulova v Praze 11, skutečně čtyři roky vedl školu s falešným vysokoškolským diplomem z ruské univerzity. Minulý týden o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 4. Pulkert od něj odešel s dvouletým podmíněným trestem. Podle obžaloby navíc způsobil více než jedenapůlmilionovou škodu.

"Radek Pulkert si opatřil padělek diplomu psaného v azbuce, který předložil ve výběrovém řízení na pozici ředitele a ve kterém na základě tohoto padělku uspěl,“ konstatoval soud. Bývalý ředitel tvrdil, že studoval na univerzitě A. I. Gercena v ruském Petrohradu v letech 1994 až 1999, jenže jak se později ukázalo, v seznamech studentů vůbec nefiguroval a ani aprobace fyzika s doplňkovou specializací matematika, kterou se prokazoval, na ruské univerzitě nikdy vyučovaná nebyla. Za padělání úřední listiny proto dostal dvouletý trest s podmínečným čtyřletým odkladem. Podle svých možností by pak měl uhradit i škodu, kterou způsobil. Tu městská část vyčíslila na 1,5 milionu korun.

Trest měl být prý přísnější

„Jde vlastně o rozdíl platu nekvalifikovaného učitele a ředitele školy, protože bez vysokoškolského vzdělání by se jím nestal,“ vysvětlil šéf odboru školství Prahy 11 Miroslav Cerman. Podle něho zatím není jisté, zda městská část na základě této zkušenosti přijme opatření, aby se podobné případy neopakovaly. „Je možné, že se něco takového stane, ještě jsme se o tom podrobně nebavili,“ uvedl.

„Podle mého názoru je trest velice mírný. Vzhledem k tomu, že lhal prakticky do poslední chvíle, a také, jak se na škole choval,“ říká například předsedkyně místního Sdružení rodičů a přátel školy Michaela Pešautová. Naráží na personální čistky, které provázely Pulkertovo působení a které na přelomu roku vyústily ve stávkovou pohotovost a hrozbu hromadné výpovědi téměř celého učitelského sboru. Na případ padělaného diplomu policii upozornily dvě zástupkyně bývalého ředitele. Redakce týdeníku 5+2 dny Radka Pulkerta oslovila se žádostí o reakci, bohužel bez úspěchu. Dříve ovšem týdeníku uvedl, že se cítí nevinný a že jde o pomstu bývalých zaměstnanců.


Související:

Radek Pulkert, bývalý ředitel základní školy Mikulova, člen ODS a kandidát do Zastupitelstva Prahy 11 za ODS v roce 2010, čelí obvinění neprávem nabytého titulu

Video: Zprávy TV Barrandov 27.2.2013, čas 0:33 - 2:25 > zde

Podrobnosti kauzy Vyhrocená situace na ZŠ Mikulova zde

Informace o kauze v tisku > zde a zde

Video: Stávková pohotovost učitelů ZŠ Mikulova, 10.1.2013 > zde

Video: Odstoupení ředitele Pulkerta, 25.1.2013 > zde

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2020 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist