Rozpočet MČ P11: koalice do voleb v říjnu 2014 bezhlavě utratí 1.000.000.000,-

• Dne 16.12. byl schválen hlasy koaličních zastupitelů rozpočet Prahy 11 na r.2014. Rozpočet je vyrovnaný, ale jen díky tomu, že se brutálně a bezhlavě seškrtaly výdaje na základní chod městské části a že byly utraceny nebo zasmluvněny veškeré příjmy z privatizace (1.000.000.000,-Kč).

• Na Jižním Městě tak na další volební období nejen že nezbudou prostředky na rozvoj, ale ani na údržbu a rekonstrukci škol, školek a kulturních zařízení. Abyste si uvědomili vážnost situace uvedu jen jeden příklad – aby rozpočet nebyl ztrátový, je do něj ve výdajové stránce zařazena údržba zeleně pouze do července 2014. Za co se bude uklízet v dalších měsících není jasné a nebylo nám na tuto otázku odpovězeno. (...)

 Dne 16.12. byl schválen hlasy koaličních zastupitelů rozpočet Prahy 11 na r.2014. Rozpočet je vyrovnaný, ale jen díky tomu, že se brutálně a bezhlavě seškrtaly výdaje na základní chod městské části a že byly utraceny nebo zasmluvněny veškeré příjmy z privatizace /1.000.000.000,-Kč/. Na Jižním Městě tak na další volební nejen že nezbudou prostředky na rozvoj, ale ani na údržbu a rekonstrukci škol, školek a kulturních zařízení. Abyste si uvědomili vážnost situace uvedu jen jeden příklad – aby rozpočet nebyl ztrátový, je do něj ve výdajové stránce zařazena údržba zeleně pouze do července 2014. Za co se bude uklízet v dalších měsících není jasné a nebylo nám na tuto otázku odpovězeno.

Největší výdajové položky:

  • 336mil.Kč - předražený nákup ubytovny Sandra
  • 180mil.Kč – předražený bazén (celkové náklady z let 2007-14 – 670mil.Kč)
  • 390mil.Kč – nákup předraženého bytového projektu Zahrady Opatov

Co se do rozpočtu nevešlo?

  • Údržba zeleně v měsících 08-12/2014
  • Rekonstrukce škol a školek /např. rekonstrukce školky Janouchova je slibovaná starostou Mlejnským už od r.2011/
  • Dostavba ZŠ Chodov
  • Výstavba nové radnice, divadla, nových sportovišť, rekonstrukce vnitrobloků, kontejnerových stání...

Zastupitelé HPP 11 podali při projednávání rozpočtu desítky pozměňovacích návrhů, které by zachovaly prostředky z privatizace do dalších let, část z nich pak chtěli využít na rekonstrukci veřejných budov, sportovní, kulturní a zájmovou činnost občanů JM. Všechny návrhy byly koalicí zamítnuty.

Radnice P11 /ODS-ČSSD-PP-SPOZ/ i její zastupitelé se nechovají jako řádní hospodáři. Místo aby miliarda korun získaná z privatizace byla postupně, v mnoha letech použita na zvelebování JM, byla rychle a nesmyslně utracena za projekty, jejichž jediným významem je nakoupení si hlasů Vás voličů, aby se tu ti co zde vládnou, udrželi další volební období / Mlejnský, Janeček, Meixner, Štampachová /ODS/, Rybníkář, Zikmundová, Fausek /ČSSD/, Hofmann /KSČM/. Nenechte se vějičkou 300bytů a bazénu nevalné úrovně ošálit. Jižní Město potřebuje investovat jinam a jinak. Přijďte příští rok ke komunálním volbám a pošleme společně tuto starou politickou garnituru tam, kam patří.

Hnutí pro Prahu 11 se bude snažit o vypovězení jednoznačně nevýhodných smluv a finanční prostředky použít ve prospěch všech občanů, nikoli úzkých zájmových skupin.

Za Hnutí pro Prahu 11
Ing. Ladislav Kos, ekonomická sekce HPP 11

Komentáře  

0 # cerny 2013-12-17 14:09
Rozumím tomu správně, že výstavba obecních bytů/domů pokračuje?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # NicNebude 2013-12-17 17:59
Vědí, že další volební období už neuspějí, tak se řídí heslem "po nás potopa". Vykázat vyrovnaný rozpočet v dalších letech bude velký problém, protože ubude příjmových položek a kdo vykázal poslední vyrovnaný? Naše "skvělá" koalice! Hnus je to! :c(
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Ladislav Kos 2013-12-18 11:12
Odpověď pro p.Černého, zda pokračuje výstavba obecních bytů.
Určitě pokračuje projektová příprava a příprava územního řízení ve třech lokalitách /Benkova, Podjavorinská, Hviezdoslavova/ . Prostředky, za které by se mělo stavět však chybí. Po nákupu ubytovny Sandra a projektu Zahrady Opatov jsou přijmy z privatizace vyčerpány. A po dostavbě bazénu budou spotřebovány i veškeré rezervní prostředky z rozpočtu MČ. Jsme svědky grandiozní potěmkiády ze strany radnice. Připravuji na toto téma podrobnější rozbor s grafem, na webu HPP11 bude po Novém roce.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Mareš 2013-12-19 21:59
Proč je nezažalujete pro "Porušení povinnosti při správě cizího majetku" jestli je vše předražené měl by to posoudit soud. Takhle to je jedna babka povídala! Porovnávat zakolik postavili bazén někde jinde je naprostá blbost. Někdo třeba udělá rekostrukci kuchyně za 300tis. a někdo za 100tis.. Pokud chcete příští volby vyhrát tak trošku akce! A ten graf dejte někam na billboard. Lidi jsou strašně málo informováni...b ohužel. M
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Mareš 2013-12-19 22:01
Cituji NicNebude:
Vědí, že další volební období už neuspějí, tak se řídí heslem "po nás potopa". Vykázat vyrovnaný rozpočet v dalších letech bude velký problém, protože ubude příjmových položek a kdo vykázal poslední vyrovnaný? Naše "skvělá" koalice! Hnus je to! :c(


Proč by neuspěli. Minulé volby taky měli neuspět a vládnou..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Ladislav Kos 2013-12-20 16:44
Děkuji za rady a připomínky p.Marešovi. To srovnání s rekonstrukcí kuchyně ale trochu kulhá - kuchyň rekonstruujete za svoje peníze, bazén se staví z veřejných peněz. A není tak úplně jedno jestli se postaví za 200mil. nebo za 700mil., pokud je užitná hodnota stejná. 500mil.Kč tak mohlo zústat na další investice ve prospěch občanů JM. Souhlasíte? Graf bude na webu první dny Nového roku. A poslední reakce - Vy jste někde v článku četl, že jsme nepodali žalobu /trestní oznámení/?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # AntiMareš 2013-12-20 22:24
"Minulé volby taky měli neuspět a vládnou.."

Před minulýma volbama v roce 2010 tady většina lidí nevěděla o sledování politiků a kdo je Vít Bárta, Judr. Zavadil, nevědělo se dost ani o Bémovi, kámošovi pana JUDr. Mlejnského, ani o jeho titulu, o špiclování, korupci, napadení politiků v opozici, o bazénu, litochlebáku,.. . tohle všechno se už ví, nebo se to ví veřejně, není to jen pár lidí, co se o to zajímají, je to velká část JM, takže by to mohlo tentokrát vyjít, ale i tak to bude chtít dobrou kampaň, proti všem jejím účastníkům, byť hlavními viníky je místní ODS a ČSSD a jejich jednotliví vedoucí členové...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Anna 2014-01-03 16:08
Zajímalo by mne,prč stále není umožněn odkup.obec bytů lidem bydlících v nich až po r.2006?nemalé peníze by z toho byly na rekonstrukce,vý stavby atd..???
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Ladislav Kos 2014-01-08 15:42
Odpověď pro ANNU - Prodej obecních bytů s nájemní smlouvou po r.2006.
Naše stanovisko k prodeji těchto obecních bytů je negativní. Zdůvodnění:

1. Tito nájemníci získávali nájemní smlouvy s vědomím, že v r.2005 skončila privatizace obecních bytů a tudíž že zbylé byty zůstanou majetkem obce.


2. Nové obecní byty budou postaveny nejdříve v r.2016, pokud vůbec budou postaveny. Bude jich pouze 180 a mají jasné určení - startovací a ústupové byty. Ostatní určení /např.sociální důvody/ naplní MČ pouze pokud si ponechá stávající byty ve svém vlastnictví

3. Samostatnou kapitolou je pak prodej bytů přidělených původně z tzv."veřejného zájmu". Nemusím se snad rozepisovat o tom, co všechno je v mnoha případech v prostředí MČ Praha 11 nazýváno veřejným zájmem.

4. Ekonomický přínos prodeje je pro MČ minusový, neboť prostředky z prodeje bytů jsou určeny výhradně na nákup nových bytů, přičemž původní obecní byty se prodávaly nájemníkům za cca 0,5mil.Kč a nové MČ pořizuje za cca 3mil.Kč. Výsledek celé transakce je ten,že počet bytů ve vlastnictví MČ ubývá v poměru 6:1.

Chápu Vaši snahu koupit lacino nájemní byt, ale MČ si musí zachovat alespoň v minimálním měřítku svou funkci v bytové oblasti. Tolik na vysvětlení negativního stanoviska.

Ing.Ladislav Kos, zastupitel HPP11
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # ODS je 4% menšina 2014-01-09 22:22
Dobrý den, četl jsem v klíči, že přímé přenosy z jednání zastupitelstva budou stát MČ Praha 11 kolem 20 tis. korun, kolik stál HPP11 poměrně kvalitní přímý přenos ze zastupitelstva dosud?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jiří Štyler 2014-01-10 09:39
Dobrý den, odpověď na dotaz z 9.1.2014: mezi námi se našel dobrovolník-záj emce, který se ze zájmu o informovanost obyvatel JM velmi snažil a prověřoval možnosti jak. Když odhalil a v domácích podmínkách odzkoušel technologii, tak jsme zjistili, že potřebujeme kvalitnější web kamerku. Tu jsme koupili cca za 700,-Kč ze svého. K přenosům používáme své soukromé NTB. K záznamu je používán soukromý aparát vč. stativů.Práce zúčastněných není honorována, je dobrovolná ve prospěch informovanosti obyvatel JM. Vzhledem k tomu, že máme velmi pozitivní ohlasy, budeme pokračovat.Pěkn ý den přeje Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # ODS je 4% menšina 2014-01-10 13:36
Děkuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Martin Farmačka 2014-01-10 15:38
Dovolte mi par technickych udaju o zivem vysilani z JZ. Jak popsal nize Ing. Styler: naklady cinily cenu USB kamerky, zbytek techniky se použil z osobniho "vozoveho parku", taktez dva stativy a dalsi notebook pro vzdalenou spravu, nebot kazde dve hodiny je v jednani prestavka, cimz vznikne novy odkaz na novy klip a stranku ziveho vysilani je treba aktualizovat. Tento ukon deleni klipu je nutny, wi-fi sit v KC Zahrada je opatrena datovymi limity jedne relace a nelze vysilat cele JZ na "jeden zatah". Rizeni systemu lze ovladat z domova.

Bezesporu nejpodstatnejsi je kvalita obrazu, zde je omezeni dano mistnim pripojenim k verejne siti, urcujici kvalitu obrazu i zvuku. Jsme schopni vysilat v HD, ovsem neni k dispozici odpovidajici sit. Wi-fi v KC Zahrada ma drobne vypadky, coz vede k preruseni prenosu. Pak musi obsluha-dobrovo lnik tento problem rychle vyresit, k cemuz potrebuje dalsi notebook - nastesti jej ma. Vsak zaroven obsluhuje hlavni kameru + soucasne otaci stativem web kamerky, cili nema oci jen pro kontrolu prenosu. Pokud by byla k dispozici pevna linka, byl by prenos vyrazne kvalitnejsi, slo by uzit vice kamer a prenosy z JZ by se staly hitem obcanu JM:-)

Kvalita by byla na teto urovni: www.youtube.com/.../ - kliknutim na Nastaveni (ozubene kolecko pod videem) muzete prepnout do HD. Jiste mi date za pravdu, ze titulek je jemny a zvuk lepsi...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist