Články

• Na Jižním Městě otevřou nový sportovní areál za 650 milionů

Kristýna Prošková, Praha Dnes, 12.5.2014

11vs.tobogany.thJIŽNÍ MĚSTO • Nejpozději na začátku června se pro veřejnost na Jižním Městě v ulici Mírového hnutí otevře nový sportovní areál Jedenáctka VS. Moderní sportoviště, které nyní dokončují dělníci, tvoří tři haly. Dvě "mokré" s bazény a jedna "suchá" s tělocvičnou. Výstavba celého komplexu vyšla Prahu 11 zhruba na půl miliardy korun a je vlastně až druhým plánem na vybudování sportoviště. Původní vodní svět byl sice o několik desítek milionů dražší, ale byl větší a zahrnoval i venkovní bazény, dvě ledové plochy a hotel. Proto tento současný projekt od začátku často napadala opozice. Namítá, že zde sice vyroste sportoviště menší, zato cena je přibližně stejná jako u vize velkolepější.

"Za tak velké peníze teď radnice postavila areál, který pro místní občany nemá úplně správný směr využití, jaký by mohl mít. Navíc budování přibližně stejných areálů s podobným vybavením stojí většinou do dvou set milionů korur," míní zastupitel Ladislav Kos z Hnutí pro Prahu 11. "Při budování komplexu jsme dbali na vysokou kvalitu, a to jak technologií, tak prací. Zohledňovali jsme životnost zařízení a preciznost provedení. Například vzduchotechnika, filtrační i další systémy jsou v takové kvalitě, že umožňují nastavit vyrovnaný systém s minimálními náklady," hájí se vedení Prahy 11. K výhledům na ekonomičnost provozu se radnice Prahy 11 nechtěla vyjadřovat. Prý dosud neproběhl zkušební provoz při plném zatížení.

Napuštěné bazény čeká kolaudace

Nejpozději na začátku června plánuje radnice Prahy 11 otevřít nový sportovní areál Jedenáctka VS. Vstupné se bude pohybovat mezi 90 až 120 korunami za hodinu. Tobogan, divoká řeka, vířivka, perličkové sedačky a lehátka, bazény na plavání, brouzdání, rehabilitace i pro handicapované nebo také volejbal, basketbal, tenis, badminton... - to je jen ukázka aktivit, za kterými budou lidé již brzy na Jižní Město dojíždět. Do otevření nového sportovního areálu Jedenáctka VS v ulici Mírového hnutí totiž zbývá jen pár posledních týdnu.

"Stavební práce skončily už v dubnu. Bazény jsou napuštěné, teď už zbývá doladit pár detailů v interiéru, nastavit složitý řídící systém a zkolaudovat," popisuje situaci mluvčí Prahy 11 Šárka Cicvárková. Sportovní centrum za 650 milionů korun (včetně DPH) by se mělo otevřít nejpozději za měsíc.

Do bazénů v prvních měsících jen nanečisto

Oficiálnímu otevření bude předcházet několikaměsíční zkušební provoz. "Ten ale bude probíhat v podobném režimu jako provoz běžný, jen se budou provádět přísnější kontroly, jestli všechno funguje, tak jak má. I v tomto období budou haly přístupné veřejnosti," ujišťuje Cicvárková. Zda však budou veřejnosti zpřístupněné všechny atrakce, prý záleží přímo na provozovatelích. Ti jsou známi od minulého měsíce. Dvě haly s bazény budou mít na starosti Aqua Sport Club a Studio Skokánek. O tělocvičnu se pak postará přímo společnost městské části Sportovní Jižní Město. O přesném termínu zahájení provozu ale musí rozhodnout příslušný stavební úřad a hygienická stanice. Jejich vyjádření by ovšem mělo být známo ještě v květnu, takže nejzazší termín otevření je začátek června.

Do té doby už budou známé i takové detaily jako třeba vstupné

"Jeho výše vyjde právě ze smlouvy, která je těsně před podpisem. Bude se pohybovat mezi devadesáti až sto dvaceti korunami za hodinu a samozřejmě předpokládáme, že provozovatelé nastaví i slevový systém, zohledňující rodiny s dětmi, seniory či období mimo hlavní sezónu," dodává mluvčí jedenácté městské části. Se slavnostním oficiálním zahájením provozu Jedenáctky VS pak radnice počítá na přelomu letošního srpna a září.

oddelicka

 Související články / odkazy

• Originál článku zde > sken1 ; sken2

• Prohlídka areálu 11VS

• Pravda o rozpočtu MČ Praha 11 - aneb kam se poděly Vaše peníze?

• Legendární chodovský bazén brzy otevře. Bude zklamáním?

 

 

Komentáře  

+6 # Petr 2014-05-13 11:08
Docela by mě zajímalo proč výběrové řízení na provozovatele vyhrála zase jakási firma Aqua Sport Club založená letos v únoru... Nebylo jedním z kritérií zkušenost s provozem podobných zařízení jinde? Nevíte o tom něco? Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jiří Štyler 2014-05-14 12:36
Dobrý den pane Petře. Všechny výběrové řízení kolem 11VS jsou obestřena podivnou neprostupnou mlhou cosi zakrývající. Jako Vaši zastupitelé se snažíme tuto neprostupnost pootevřít. Tato práce je velmi složitá a její výsledky přicházejí velmi pomalu. Podrobnosti Vámi zmiňovaného výběru zatím nemáme, požádali jsme o ně a v současnosti čekáme. O výsledku Vás budeme informovat.
S přáním pěkného dne
Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Luděk 2014-05-15 17:16
Pročpak asi byla dnes česká televize před radnicí? Asi zase nějakej průšvih, většinou nejezděj jen tak pro srandu králíkům nebo kvůli překonání norem o 124%...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Romana 2014-05-29 17:51
Dobrý den, už několikrát jsem psala na různé stránky 11ky a zajímalo by mě, kdy bude nový sportovní areál otevřen a případná volná místa. Psala jsem proto s předstihem a nebylo mi odpovězeno. Děkuji za odpověď měla by jsem zájem
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petr Lukeš 2014-06-06 11:17
Romano, zmínka o otevření je v článku-červen. Volná místa? To musíte na radnici a provozovatele.. .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2020 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist