Články

• Pasáček za všechny peníze

2015.08.11.Pozemek.Dinocco.781.16.th• Zdravíme obyvatele Prahy 11 a s radostí informujeme, že se starostovi a radním za HPP11 povedl historicky významný krok: po mnoha letech se domluvit s restituenty o údržbě jejich zarostlých pozemků na JM.

Z toho důvodu na nich mohla být tráva posekána a tak přestat hyzdit okolní plochy, udržované městskou částí P11. S majiteli pozemků či spekulanty se radnice P11 na sekání nedohaduje, mnohdy se jedná o lidi, čekající na nejlepší cenovou nabídku developera - což je velmi často smyslem držení pozemku ve vlastnictví.

Zaměřme se na pozemek před ZŠ K Milíčovu parc. č. 781/16 (mapa) - letos zatím kosu neviděl, majitel povinnost jej udržovat ignoruje, nevyvíjí snahu sám se dohodnout s MČ na údržbě a je mu jedno, jak pozemek mezi jinými posekanými vypadá. Vlastnické právo má firma DINOCO s. r. o., č. p. 2, 58255 Slavníč, snažící se na něm prosadit výstavbu podivné moderny nazvané Treehouse (psali jsme o ni ve 3. dílu mapy výstavby pod bodem 73)

2015.03.01.Zookoutek.thDINOCO s. r. o. má na svědomí i další zatím neúspěšný počin: Zoopark (mapa 3: bod 85). Na pozemku parc. č. 583/27 v k. ú. Háje při ulici Exnárova a K Milíčovu je navržen areál venkovních ubikací pro chov ovcí a koz s doprovodným zázemím. Zhotovitelem je právě spol. DINOCO s. r. o., mající blízko k o. s. Tarrouca (ODS). MČ Praha 11 přispívala tomuto o. s. na náklady chovu na základu smlouvy do poloviny roku 2014 neuvěřitelných 400 000 Kč za rok. Smlouva byla již minulým vedením MČ ukončena. Další náklady na Zoopark Milíčov v letech 2009 až 2012 činily 2 508 000,- Kč z rozpočtu MČ.

Za o. s. Tarrouca vystupuje na veřejnosti Daniel Urban - člen (dnes zrušené) ODS Prahy P11, bývalý zastupitel P11, dovolený do Kontrolního výboru, z něhož v lednu 2013 byli členové HPP11 dost okatě odvoláni (článek). V roce 2014 byl panu Urbanovi pronajat pozemek na výstavbu se závazkem tuto ZOO do roku 2016 dostavět. Výsledek si můžete přijít k Milíčovskému statku prohlédnout - dvoumetrová lebeda, hladová zeď a nedostavěná torza. Praha 11 má zřejmě nejdražší stádo a neexistující Zoo na světě.

Pan Urban otevřeně podporoval prodej pozemků Litochleb pofiderní firmě Tweelingen a o jeho oddanosti panu Mlejnskému není pochyb. Video je ze 18. ZMČ P11 ze dne 19.11.2012, kde se pan Urban prezentuje s lahví v ruce > záznam: 33. vteřina.

 

Jak pravil RNDr. Kvítek: pan Urban je napojený na rozpočet P11. A to dost výrazně... byl to právě on, který v rozpočtu 2013, tak jako v několika letech minulých, obdržel štědrou dotaci na chov svého stáda ovcí ve výši 400 000 Kč za rok. Tehdy na zastupitelstvu Ing. Štyler navrhoval snížení položky na pastvu, zazimování a ubytování obecních koz a ovcí z 400 tisíc na 100 tisíc. Návrh byl radnicí DM samozřejmě zamítnut.

Když dodáme, že pan Urban je i zakládajícím členem o. s. Tarrouca, musí být jasné každému, odkud vítr vane: záměry výstavby na JM byly řízeny osobními zájmy členy ODS-ČSSD, podporovány hlasy KSČM a PP (před volbami 2014 se takticky přeměnili na Passerovce, připomeňte si výživný článek Loutky mají nové pány). S důsledky činů bratrstva DM se potýkáme dodnes, za příklad uvádíme údajná zrušení záměrů výstavby HG Nešporova (v roce 2012), HG Brandlova, BD Prašná či polyfunkční objekty Podjavorinská (aby se obelhaní a naštvaní občané rychle uklidnili), ovšem záměry byly tehdejším vedoucím Kábrtem zaneseny jako seriozní požadavky na změnu územního plánu, a jsou jeho součástí dodnes! Laicky řečeno: pokud se jednou na radnici opět ocitne grupa developerských zaprodanců, může na své předchozí dílo plynule navázat, neboť územní formality budou vyřízeny - toto nechť občané P11 laskavě neberou na lehkou váhu.

O ztrátě soudnosti pana Urbana svědčí i drobná příhoda z 8. zastupitelstva (11.6.2015), kde připomínkoval žlutou grafiku v mapě výstavby, přičemž si vzal slovo a mával Klíčem 06/2015, ve kterém paradoxně je popisován zrovna (jeho) zpackaný záměr výstavby Zookoutek (bod 85) od DINOCO s. r. o., který se jeho podnikatelských aktivit nechvalně týká. Škoda, že pan Urban před národem nepohovořil spíše o sobě, o svých kolezích, náramně se dnes vyhýbajících veškeré odpovědnosti za vytěžené JM. Třeba by se mohl omluvit za prošustrované obecní peníze, kterých se ochotně ujal...

• Urbanův výstup v připomínkách > ZDE

oddelicka

urban.pulkert.housatka.thPerlička závěrem: Když se podíváte na obrázek napravo (v čase vzniku tohoto článku volně dostupný online), spatříte mimo pana Urbana (absurdně zrovna pod nápisem: Výchova, Inspirace, Porozumění) a housátek i Radka Pulkerta, bývalého ředitel jihoměstské základní školy Mikulova, šestnáctého na kandidátce ODS pro volby 2010. Připomeňme, že v roce 2013 byl Pulkert Obvodním soudem pro Prahu 4 odsouzen ke dvouletému trestu se čtyřletým podmíněným odkladem kvůli padělání svého vysokoškolského diplomu z petrohradské univerzity A. I. Gercena, kterým se prokazoval v rámci výběrového řízení na obsazení ředitelského křesla. Tímto způsobem ODS prověřuje i prosazuje své členy na vedoucí pozice a není náhoda, že v kauze ODS opět vznikla na JM finanční škoda, za kterou nebyl nikdo potrestán - Pulkert prostě utekl. Ještě horší je, že takový člověk-zločinec se dostal do bezprostřední blízkosti výchovy dětí! Jelikož situaci roky monitorujeme, můžeme vám nabídnout další informace:

Ředitelem školy se stal podvodem

Soud řeší případ ředitele školy s podezřelým diplomem

• Falešný ředitel z Ruska vyfasoval podmínku

Odsouzený exředitel musí škole vrátit skoro dva miliony korun (reakce pod článkem: Radnice Prahy 11 vybírala ve "výběrovém" řízení na ředitele jako obvykle předem daného člověka, takže vybrat tohoto nagelovaného šamponka byl záměr, mít něco jako bílého koně pro podivné finanční machinace v této škole. I předcházející ředitel - vítěz konkursu, byl veřejně známý alkoholik, propuštěný z předchozího místa ředitele školy pro podezření ze zpronevěry.

• 27. ZMČ P11 dne 2.6.2014: Jak probíhá vymáhání 1,5 milionu od bývalého ředitele Pulkerta?, ptá se exstarosta DM radního Mráze (ČSSD)

 

Další ostuda Prahy 11, způsobená ganiturou DM, byla vskutku veliká a dalece přesahovala hranice JM! Prostě to je ODS - nemáme k tomu moc co dodat, snad jen: když se na tyto podvody zeptáme voliče ODS, nic o nich neví. Na otázku, proč opět volil stejné lidi - neodpoví. Nad některými tendencemi lidské mysli nám rozum zůstává stát. Asi proto, že dosazovat grázly na vedoucí místa a parazitovat na obecním majetku považujeme za špatné.

Vaše HPP 11

 

Komentáře  

+2 # Martin Farmačka 2015-08-23 21:15
Dnes 23.8.2015 ve 20h jsem sel pres tento pozemek. Plevel je jiz tak vysoky, ze se poklada, na zarostlych lavickach nikdo nesedel, misto pusobi smutne a neutesene. Nastesti hned vedle je posekany pozemek MC P11, tak jsem si zlepsil naladu...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Daniel Urban 2015-09-11 13:45
Dnes jsem si na upozornění mých obchodních partnerů přečetl tento článek. Rád bych se zeptal na autora tohoto článku který se schovává za anonymitou - Vaše HPP11. Nerad bych házel členy HPP do jednoho pytle, proto bych rád znal konkrétní jméno toho anonymního, prolhaného a zbabělého pisálka který se za "Vaše HPP. " schovává.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Martin Farmačka 2015-09-11 15:19
Pane Urbane, beru za clanek odpovednost a vyzyvam vas k vyjadreni se k obsahu clanku, o nemz se domnivate, ze uvadi nepravdy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Daniel Urban 2015-09-11 17:58
Jsem rád že znám totožnost tohoto prolhaného pisálka. Přiznám se, že jsem čekal jiného autora. Tímto se omlouvám panu Kosovi, že jsem ho z tohtoto odezříval. Ve slušné společnosti bývá pane Farmačko zvykem, že pisatel, který cokoliv píše do nějakého veřejně přístupného média, píše na základě nějakých hodnověrných podkladů. Nikoliv na základě dojmů či pomluv. Co se týká reakce na tento článek, uveřejníte moji reakci v necenzurované verzi a stejném rozsahu jako je tento ....... panflet? Děkuji DU
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jiří Štyler 2015-09-12 15:35
Pane Urbane,
právě od vás, který jste velmi intenzivně v letech 2006 - 2010 vytvářel spolu s panem Mlejnským a dalšími 38 obviněnými jihoměstské Palermo, slova o slušnosti znějí asi tak jako když "zloděj křečí chyťte zloděje". Byl bych velmi rád, kdybyste mohl specifikovat, co si ¨právě vy představujete pod pojmem slušná společnost a jak jste ji podporoval v letech 2006 - 2010. Děkuji za odpověď.
Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Daniel Urban 2015-09-12 21:40
Dobrý den, pane starosto, pochopil jsem, že prostor k reakci na tento článek, jak jsem navrhoval, asi nedostanu, ale prosím. Mimo již ohranou písničku o Palermu mi řekněte, co konkrétního jsem tedy udělal. Pod pojmem slušnost si představuji člověka, který nepomlouvá, nelže, nekrade, pouští starší sednout v tramvaji, pozdraví, když vstoupí do kanceláře a tak.. A proto jsem slušný člověk. To, že jsem seděl v zastupitelstvu 4 roky, ze mě lumpa nedělá. Vy jste v zastupitelstvu seděl mnohem déle a pokud si dobře pamatuji, i vy jste panu Mlejnskému pomáhal. Pan Vašíček bývalý místostarosta MČ Praha 11 a Mlejnského protivník byl přece odvolán na váš návrh a do hospody jste s nimi také zašel. Ani z vás to ale neslušného člověka nedělá. Pisatel tohoto článku ale slušný člověk není. Za pomluvu se už ve Vltavě v koši nemáchá, musím dodat, že bohužel.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Martin Farmačka 2015-09-13 13:43
Pane Urbane, urcite verejne vysvetlete, proc jste podporoval starostu Mlejnskeho pri prodeji pozemku Litochleb podivnemu developerovi Tweelingen, proc zoo (na ktere jste vyinkasoval dost obecnich penez) dosud nestoji ci proc je pozemek u Mlicova neposekany... uvidime, kdo je "prolhany pisalek". A predevsim: kolik vase podniky staly P11 penez! Clanek sumarizuje vase aktivity na JM, staci trochu pohledat na internetu... informace maji hlavu / patu a obcane si pripomenou, co za lidi bylo napojeno na predeslou radnici, zejmena pak v radach ODS.

Jestli si myslite, ze se na vas po volbach (a na kazdeho, kdo tezil penize z MC P11 pro sve nepruhledne aktivity) zapomene, tak se hluboce mylite. V zapomneni upadnete velmi, velmi pomalu, nebot brazda po vas zustala hluboka. Meli jste se k lidem lepe chovat, meli jste lepe hospodarit se sverenym majetkem, mene na obecni hostine mlaskat. A vy na sebe zcela zbytecne upozornite na zastupitelstvu! Priznam se, ze jsem cekal, ze minimalne se omluvite za zpackane zoo a slibite obcanum P11 navraceni pridelenych penez... ale vy jste (stejne jako vasi kamaradi z JMND) o volbach udelal za svymi prohresky tlustou caru, "ferove jedete od nuly" a necitite za sve prohresky zadnou vinu. Jako byste nikdy predtim neexistovali...

K veci: vasi reakci zverejnime, pokud bude obsahovat fakta a reagovat na podnety, obsazene v predeslem clanku. Nekolik jsem jich jiz uvedl uvodem tohoto prispevku, temi prosim zacnete.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Daniel Urban 2015-09-13 16:07
Pane Farmačko,
Hlavu a patu informace opravdu nemají. Plácáte v článku co Vám na mysl přišlo, co jste se doslechl, co jste dovodil a co jste si vymyslel. Většina chyb kterých jste se ve vašem článku dopustil vychází asi z neznalosti, to by bylo omluvitelné, ale když něco neznám tak o tom nepíšu. Jsem zvědav co zveřejníte.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jiří Štyler 2015-09-14 12:44
Dobrý den pane Urbane, ve vašem článku je mnoho nepravdivých obvinění mé osoby. Pana Vašíčka, jeho odvolání, jsem inicioval po jeho nežádoucích krocích v rozpočtové kapitole MČ. proti vůli pánů Janečka a Mlejnského. Se jmenovanými jsem do hospody zašel pouze jednou, na začátku roku 2003, než jsem poznal jejich zájmy a myšlení. Od té doby jsem se vzájemnému setkání vyhýbal, vyhýbám a nadále vyhýbat budu. Nikdy, opakuji nikdy jsem se jmenovanými nespolupracoval . Na rozdíl od vás. Jen si dovolím připomenout, že jste pánům dobře sloužil jako předseda výboru pro územní rozvoj při schvalování doporučujících stanovisek při navyšování koeficientů územního plánu, tj. při bezprecedenčním zahušťování Jižního města. Také, jako zastupitel, jste vaším hlasem sloužil při podivných prodejích pozemků. Tuto skutečnost dnes řeší orgány činné v trestním řízení a všichni uvidíme, jaký bude výsledek. Myslím, že na otázku, kdo je a jak slušný člověk odpoví budoucnost a voliči.
Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Daniel Urban 2015-09-14 17:16
Dobrý den pane starosto,
na tento váš příspěvek odpovím na mail. Nerad bych někomu na Vás ale i na mě nabíjel ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jan Dobeš 2015-09-15 12:28
Pane Urbane, musím se zeptat, protože informace koluje po kuloárech, tak aby nedošlo zase k nějaké údajné nepravdě, v článku to nezaznělo. Vy jste prý také obžalován v kauze zlotřilých politiků na JM kolem Mlejnského, špatně zacházejících s obecním majetkem? Přiznám se, že když čtu co se tu o vás píše, věřil bych tomu, vše do sebe pěkně zapadá. Stačí mi odpověď ano / ne. Pokud ano, žádám pana Farmačku, aby informaci doplnil do toho sebraného článku, aby byly všechny "lži" pěkně pohromadě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Daniel Urban 2015-09-15 14:54
Rád bych odpověděl konkrétnímu člověku, nejsem si ale jistý, zda Jan Dobeš není jen nějakým imaginárním přispěvovatelem . Proto odpovím jen jednou, NE nikdy jsem nebyl obžalován z nějakého trestného činu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Martin Farmačka 2015-09-19 13:31
Pane Urbane (tedy pokud jste to vy), bohuzel nemohu zarucit, kdo se tu jakym jmenem podepise. Kazdopadne diky za informaci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2020 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist