Články

• Starosta, který ztratil paměť. Kdo je pan Jirava?

fb.pj.nevzpominam.si• "Co se dělo v minulém období, nevím.” Tak pravil ve čtvrtek 19.1.2017 před svou volbou do křesla starosty Prahy 11, P. Jirava (ANO). Ale ale, copak se nám to stalo s pamětí?

Před volbami 2014 bojovalo ANO Praha 11 před voliči s kmotry, s ex-starostou Mlejnským, kritizovalo jeho praktiky při správě městských financí a majetku. Netrvalo ani rok a půl a ANO 2011 se v Zastupitelstvu MČ Praha 11 spojilo právě s těmi, kteří tady před rokem 2014 páchali majetkové činy s nevratnými následky. J. Říčař (místopředseda pražského ANO) a P. Jirava (starosta v letech 1994 - 2002, ODS / SNK) po nástupu na radnici viditelně změnili svoji rétoriku, vyměnili koaliční partnery (původně HPP 11) a nyní si již na radnici developeři a Mlejnského lidé opět dveře podávají. TOP 09 v čele s pražským místopředsedou J. Lepšem je samozřejmě u toho.

D. Mlejnský jako hlavní tvář divokých majetkových let 2006-2014 si po rozpuštění místní buňky ODS roku 2014 založil hnutí Jižní Město - náš domov a se třemi mandáty si vystačí k ovládnutí věrných z bývalé ODS, ČSSD, KSČM, až na výjimky obviněných zastupitelů.

Dne 19.1.2017 byl Ing. Jirava na Praze 11 zvolen starostou hlasy trestně stíhaných, obviněných a KSČM. Hnutí pro Prahu 11 se volby starosty neúčastnilo.

Spojení ANO na Praze 11 s lidmi z Mlejnského minulosti představuje pokračování neblahých hospodářských a finančních aktivit, podporu developerů, likvidaci hřišť základních škol ve prostěch podnikatelů ve sportu, zástavbu Jižního Města a zametení kontroverzních kauz z let 2006-2014 pod koberec. ANO 2011 i pan Jirava se tak zpronevěřili volebnímu programu, důvěře voličů i veškeré politické slušnosti. Klub ANO kvůli tomu na Praze 11 opustili již dva zastupitelé.

Hnutí pro Prahu 11

oddelicka

• Ing. Jirava a jeho politická minulost na Jižním Městě

• 1990 - 1994 > Ing. Jirava je radním za OF. V roce 1991 ve spolupráci s opozicí rozbíjí Radu MČ a odvolává starostu za OF Čumpelíka. Sám ale končí jako řadový zastupitel a na vytoužený starostenský post se dostává až v novém dresu po volbách 1994.

1994 - 1998 > Ing. Jirava je starostou za ODS.

• 1998 - 2002 > Ing. Jirava je starostou za vlastní registrované Sdružení nezávislých kandidátů. Když zjišťuje, že s ODS se nedohodne, obchází vítěze voleb ODS a vládne s ČSSD. Pokouší se zlikvidovat Chodovskou školu a udělat z ní střední školu pro svojí milenku, dnešní manželku. Dochází k prvnímu střetu s J. Štylerem. Na plácku starého Chodova (kde si hrají děti) chce nechat svého kamaráda Smrčku postavit Centrum horkovzdušných balónů (vzpomeňme na létání při dnech Prahy 11). Ing. Jirava nemá námitek proti územnímu plánu a startuje zastavování Prahy 11. Schvaluje výstavbu skleněného pekla The Park na Chodově, které nesmírně zasahuje obyvatele JM II a do metra Chodov přivádí denně další tisíce lidí, nebydlící na P11. S podobným důsledkem vyroste kancelářská T-mobile vedle OBI na Roztylech.

• 2002 - 2006 > starostkou je Marta Šorfová (ODS). Ing. Jirava je opozici, chodí do práce a na jednáních zastupitelstva je neviditelný. J. Štyler je řadový zastupitelem, na chodovském plácku staví chodovský spolek víceúčelové sportoviště a dětský koutek. Existuje dodnes.

• 2006 - 2010 > starostou je Dalibor Mlejnský (ODS). Ing. Jirava je zastupitelem za zvláštní uskupení Volba pro město (VPM) bez členské základny, na jednání zastupitelstva nedochází, když se účastní, mlčí. Vznikající HPP 11 ve volbách neuspělo. Třebaže v menšině, účastní se zástupci občanských sdružení a budoucího HPP 11 různých jednání, kritizují podivné prodeje pozemků Mlejnským, pracují na BD Stříbrského / Jurkovičova (Alitex), Litochlebech (Tweelingen), Roztylech (Alborg), na Milíčovském souboru (Skanska), na Třech věžích (Obytný soubor výstavní) na Hájích a mnohých dalších. Zasazujeme se o výstavbu protihlukové stěny podél původního Chodova při D1.

• 2010 - 2014 > starostou je podruhé Dalibor Mlejnský (ODS). HPP 11 je v zastupitelstvu s 22% hlasů v opozici. Volby jsou poznamenány abnormálně vysokým počtem neplatných hlasů ve volebních okrscích lídrů HPP 11. Dodatečně se potvrzují naše obavy z cílené manipulace s volebními lístky! Pokračují další nepřístojnosti tehdejší radnice páchaných na obyvatelích a majetku MČ Praha 11. HPP 11 doslova maká v dalších stavebních řízeních: HG Nešporova / Brandlova, DPS Hviezdoslavova, BD Benkova, Polyfunkční objekt Podjavorinské, BD Prašná, Viladomy Ke Stáčírně a další. Po ANO 2011 s panem Jiravou či Říčařem v čele ani vidu, ani slechu, neangažují se, nikomu nepomáhají, nemají žádné pracovní výsledky. 

Radnice starosty Mlejnského rozjíždí velké developerské záměry a silně podceňuje první signály občanských nepokojů z center informovanosti, kam zástupci občanských sdružení a HPP 11 poskytují informace o záměrech výstavby naplánovaných přímo před okny bytů nic netušících rezidentů.

• 2012 > Radnice ruší živé přenosy ze ZMČ, HPP 11 reaguje svépomocnými přenosy a záznamy, neboť jiné přímé důkazy z událostí na ZMČ P11 dostupné občanům P11 v podstatě neexistují. Jediný záznam z prodeje Litochleb je dílem HPP 11. HPP 11 dokumentuje akce, mající proběhnout v naprosté tichosti, např. výběrové řízení na kácení vzrostlých dřevin na pozemku pro Tři věže poblíž ulice Výstavní. Za ANO se na jednání nedostavuje nikdo, třebaže se píše rok 2014 a volby se blíží. Mezitím se bojuje na Roztylech, kde údajně bydleli / bydlejí pánové Říčař a Prokop (ANO) - leč nikdo je nezná, nikde se neangažují. Asi čekají na volby, na funkce a trafiky... fintu na to mají: úsměvy, bílé košile a koblihy. TOP 09, kterou drží další politická fosilie Prahy 11 Ing. Urbánek, se hřeje na vzrůstající oblibě HPP 11, využívá důvěry HPP 11 a tváří se, že jim jde o stejnou věc.

• 30.1.2013 dochází k vyloučení členů HPP 11 z výborů MČ, ANO se k události nevyjadřuje, někteří o události vůbec netuší.

• 10/2014 > objevují se první obvinění 39 zastupitelů a jednoho úředníka. Možnou vinu shledává vyšetřovatel a státní zástupce. V následujících měsících očekáváme žaloby a cestu k soudu. Snad brzy.

• 2014 - 2016 > HPP 11 vyhrává v roce 2014 volby a s 33% sestavuje koalici s ANO a TOP 09 (bohužel jedinými stranami, které se před volbami otevřeně distancovaly od Mlejnského minulosti), starostou je Ing. Štyler. HPP11 podporuje občanské aktivity, konsoliduje radnici po osmileté vládě jihoměstské mafie, snaží se narovnat pokřivené a pro MČ nevýhodné vztahy. Ing. Jirava a celé ANO (i TOP 09) se po volbách tváří, že jim jde o stejnou věc jako HPP 11, realita je po roce a půl zřejmá. Správa městské části má podle ANO a TOP 09 fungovat jako za D. Mlejnského a společně odvolávájí v roce 2016 HPP 11 z radnice.

• 2016 - 2017 > Ing. Jirava zužitkovává své mnohaleté zkušenosti intrik, veletočů a podrazů a společně s Ing. Urbánkem dlouholetým spolustraníkem z ODS (nyní TOP 09) zavzpomínají na staré časy, kdy společně vládli Praze 11 bez kvalitní opozice, kdy činili rozhodnutí bez projednání s veřejnosti. Jelikož to s vlastními mandáty od voličů nezvládnou, spojují se dnes s již dvojnásobně obviněným kamarádem z ODS. Do party berou další obviněné, bankrotáře, nepravomocně odsouzeného, komunisty, estébáka a v březnu 2016 likvidují radního Ladislava Kosa, v květnu Šárku Zdeňkovou a v listopadu starostu Jiřího Štylera, všichni HPP 11.

• 19.1.2017 > Ing. Jirava se nechává Mlejnského zastupiteli (bývalí ODS, JM-ND, ČSSD, KSČM) zvolit starostou Prahy 11. A jeho výrok na 25. ZMČ ze dne 19.1.2017 šokuje:

"Co se dělo v minulém období (na P11), nevím. Politice jsem se nevěnoval, a tudíž když nemám vlastní zkušenost, nebudu dávat na to, co mně někdo říká." (VIDEO)

A vyšetřovaný exstarosta Dalibor Mlejnský se směje. Přitom o jeho přehmatech odvážně psali sami zastupitelé ANO. Kdyby se pan Jirava seznámil s beletrií trafikami ověšeného pana Prokopa, měl by o neblahých událostech na Praze 11 i o panu Mlejnském povědomí.

Prokop (ANO): Jihoměstské Palermo se mění k lepšímu

Sestavili zastupitelé HPP 11

oddelicka

• Videozáznam z volby Ing. Jiravy starostou (Zdroj: facebook HPP 11)

fb.button• Vážení diváci, máme pro vás další nevšední zážitek z lednového zastupitelstva. Video s detailním popisem z volby starosty Jiravy!

Jelikož cenzurovaný Klíč podrobnosti evidentně ututlá a jelikož na mrtvých webových stránkách ANO / TOP se standardně neobjevuje zhola nic užitečného pro běžného obyvatele P11, zůstavá opět na HPP 11, aby vám nezkreslené informace dodalo.

Nebudeme (jako JMND televizi Nova) zadávat bulvární reportáž, abychom zcela záměrně poškodili některou ze stran. Video vám PROSTĚ PUSTÍME jak bylo natočeno a vy uvidíte, jak se věci skutečně seběhly. Mimochodem: ona "reportáž" JMND u mnohých z vás vyvolala nad Mlejnského zlojedskou tlupou ještě větší znechucení nežli dosud a JMND jí diskredituje především samo sebe.

Totiž reálné události samy o sobě jsou pro ANO / TOP největším trestem a mementem pro voliče těchto stran, jejichž zájmy ANO směnilo za zájmy mocenské. Dozvíte se o nenaplněném volebním programu ANO, o špinavém politickém obchodu s obviněnými, obžalovanými i odsouzenými, v jejichž šlépějích se ANO nyní vydává výměnou za hlasy jejich, komunisty nevyjímaje.

RNDr. Kvítek (HPP11): "Pan Jirava před nás nepředstoupil s ničím, kvůli čemu bychom ho mohli podpořit. Byl zvolen silou, nikoliv za zásluhy."

ANO změnilo svou tvář a dnes zpochybňuje existenci tzv. "Jihoměstského Palerma" na P11, které (jak se obáváme), považuje za své budoucí pracovní prostředí, ideální pro pokračování neblahých hospodářských a finančních aktivit, podporu developerů, zástavbu Jižního Města a zametení pod koberec kontroverzních kauz. ANO 2011 i pan Jirava se zpronevěřili volebnímu programu, důvěře voličů i veškeré politické slušnosti...

Dnes se vám dostane silného zážitku, a následovat bude video z projednávání prodeje pozemku developerovi ve věci BD Bachova, ve kterém se dozvíte, zda radnice ANO / TOP, podpořena Mlejnského JMND, ČSSD, ODS a komunisty měla odvahu prodat půdu betonáři, který se rozhodl na stávající dům přilepit další, vyšší. Společně tomu říkají "rozvoj JM", a zodpovědný za to je radní Urbánek, jenž byl do funkce dosazen, "protože územnímu rozvoji dobře rozumí". Jdeme na to...

2017.01.19. • 25. ZMČ P11 • Volební komise • 8:13 - Robert Vašíček (Pejskaři) agituje proti HPP 11 • 11:24 - Mohu navrhnout pana Vašíčka na starostu? • 12:43 - Ing. Štyler (HPP 11) připomíná minely kandidáta Jiravy • 14:26 - Ing. Murčo (nez.): Co kandidát Jirava za dva roky dokázal? ANO lhalo lidem, volba je politickým obchodem. • 16:18 - J. Dohnal (HPP 11) navrhuje na starostu pana Lepše (TOP) • 17:08 - RNDr. Kvítek (HPP 11) se podivuje nad ukončením diskuze zast. ANO / TOP - stydíte se za něj? • 18:58 - Ing. Murčo (nez.): Nevíme proč zvolit pana Jiravu, stáhněte bod. • 20:07 - J. Dohnal (HPP 11): Vraťme se do KC Zahrada • 20:30 - Ing. Krautwurm (HPP 11): Rado, předlož svůj program. Pan Jirava v r. 1999 pustil Skansku na Milíčov, dnes plánuje stadion na školním pozemku Kateřinek. • 22:58 - Ing. Štyler (HPP 11): Manželka pana Jiravy je uživatelkou obecního majetku za výhodné ceny. • 24:00 - PhDr. Zdeňková (HPP 11): Cesta pana Jiravy do starostenského křesla... Kdo vás podporuje? Co je váš program? • 26:42 - RNDr. Kvítek (HPP 11): Pan Jirava ve volbách neuspěl, dostal polovinu hlasů než pan Štyler. ANO ze slibů nedodrželi nic a SPOJILI se s těmi, proti kterým v předvolebním boji vystupovali. 29:18 - Ing. Krautwurm (HPP 11) žádá omluvu od pana Jiravy pro paní Zdeňkovou • 29:47 - MBA. Říčař (ANO): Pane Kvítku, kroťte se. • 30:17 - Ing. Urbánek (TOP) opět vytahuje kandidaturu Ing. Kosa za ANO • 30:40 - M. Farmačka (HPP 11): ANO by konečne mohlo začít podávat trestní oznámení, zatím to dělají jen občané a HPP 11 (prodej pozemků apod.) • 31:01 - Ing. Štyler (HPP 11): Pane Říčaři, pokud se cítíte ohrožen, řešte to okamžitě. • 31:11 - PhDr. Zdeňková (HPP 11): Když pan Kos kandidoval za ANO v r. 2013, ANO bylo jiné než dnes. • 31:20 - RNDr. Kvítek (HPP 11) na p. Říčaře (ANO): Umíte jen vyhrožovat, nepředstavili jste program pana Jiravy. • 32:05 - Ing. Murčo (nez.): Kandidoval jsem za ANO, ale dnes je ANO jiné. • 32:31 - M. Farmačka (HPP 11): Drhne online přenos z této události. • 32:55 - Ing. Murčo (nez.): ANO na P11 směřuje tam, proti čemu jsme dříve bojovali. • 34:25 - Petr Souček (JMND) o dřívější volbě pana Jiravy, reaguje Ing. Šmrha (HPP 11): Vedení nepředvádí odpovědnou správu. • 36:31 - P. Sýkora (JMND): Nejsem obviněný. Nemám rád koblihy, ale budu volit pana Jiravu. Nestrašte lidi developery a neurážejte nás. • 37:32 - PhDr. Zdeňková (HPP 11): Pokud nejste odsouzení, tak je vše v pořádku? Zrovna pan Sýkora porušoval školský zákon! Ať pan Jirava řekne nahlas, že ho volí odsouzení, vyšetřovaní a komunisté! • 40:47 - Vyšetřovaný D. Mlejnský (JMND) o presumpci viny. • 43:22 - Ing. Štyler (HPP 11): Kvůli obvinění z plagátorství se odstupuje... (pozn. DM získal "rychlotitul" Mgr.) • 44:15 - Ing. Matonoha (ČSSD) vyzývá PhDr. Zdeňkovou, aby odstoupila. • 44:54 - PhDr. Zdeňková (HPP 11): Před školou blatenská agitovali členové JMND • 45:03 - RNDr. Kvítek (HPP 11): Mít dítě ve školce na P11 = agitovat? • 45:37 - Ing. Krautwurm (HPP 11): Kauzou Blatenská se zabýval kontrolní výbor, dodnes není dořešena. • 46:26 - Mgr. Jileček (TOP) o uších • 47:13 - Ing. Murčo (nez.) navrhuje příští ZMČ konat v KCZ • 49:44 - Ing. Šmrha (HPP 11): HPP 11 nebude pana Jiravu volit. Pane Jiravo, souhlasíte s tím, co se dělo před volbami? • 50:45 - Ing. Krautwurm (HPP 11): Kandidát Jirava nám nedal důvod ho zvolit, nepředstavil nic. • 52:10 - Mgr. Lepš (TOP) nepřijímá nominaci kandidáta na starostu. • 52:23 - Reaguje pan Jirava (ANO), kandidaturu na starostu skromě přijímá. • 55:06 - Tato Jiravova věta vejde do dějin: "Co se dělo v minulém období, nevím. Politice jsem se nevěnoval, a tudíž když nemám vlastní zkušenost, nebudu dávat na to, co mně někdo říká."

Sestavil Martin Farmačka, HPP 11

Komentáře  

+15 # Zdeseny Obcan 2017-01-27 01:35
Soucasny stav politiky na JM je desivy. S hruzou sleduji, jak se meni pomery opet k mafianskym strukturam na radnici a strany, ktere pred volbami tyto pomery kritizovaly, nyni delaji kryti temto svinarnam. Bydlime na Rasove nedaleko hriste K Milicovu, takze mame obavy, ze soucasna radnice da zelenou tamnimu megalomenskemu projektu Hamrsportu na halu se 150 parkovacimi misty primo vedle Milicovskych rybniku. K vladnuti HPP na radnici bych mel i nejake vyhrady, ale to musi jit nyni stranou, protoze nejak nevidim jinou silu, ktera by mohla zabranit navratu techto "starych poradku". Prosim tedy - uberte trochu na plamennem vyrazivu (zlodeji apod.) a snazte se dale vysvetlovat obcanum a volicum kde je nyni ta zasadni hrozba a proc se proti tomu musi bojovat. Bude to sice tezke, zmanipulovane reportaze na Nove verejne mineni urcite ovlivni, ale prosim, zkuste to vydrzet a bojovat dal. Diky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Jiří Krautwurm 2017-01-27 09:09
Děkujeme za podporu i otevřeně vyslovený názor. Oboje velmi potřebujeme!

Kauzu hřiště K Milíčovu je nutno dát do kontextu změny územního plánu z roku 1999. Mimochodem poslední "platné" a "řádné" změny, protože od té doby je pražské územní plánování totálně rozvalené a politici se vezou na vlnách účelových jednotlivých změn a bezperspektivní ho přešlapování. Tehdy u té změny stál starosta Jirava, dnes opět starosta.

V jednom z jeho v Klíči vyhlášených bodů programu, tzv. "11 bodů pro Prahu 11", který bychom mohli nazvat také "11 přehmatů na Praze 11" se dočteme o touze urychlit výstavbu soukromých sportovních areálů na pozemcích škol ZŠ Ke Kateřinkám, ZŠ K Milíčovu.

Souvislost se změnou územního plánu z roku 1999 je v tom, že pozemky jižněji ulice Jurkovičova mohly být zastaveny bytovkami a proto chybí místo pro sportoviště.

U obou těchto změn Jirava starostoval, či starostuje.
Tady nejde o blaho Jižního města, tady jde o osobní moc.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jiří 2017-01-28 11:52
Dobrý den,
velmi Vám děkuji za Vaše postřehy a náměty. Nezbývá něž konstatovat, že nás čeká mnoho práce. Jednu z nich jste popsal. Zastavování školních areálů ve prospěch podnikatelských subjektů. Další náročnou prací, na kterou se připravuji bude intenzivní ochrana obyvatel před zástavbou Opatova, diktovanou developerským těžařským zájmem.
V úctě
Jiří Štyler
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Aleš Kulhánek 2017-01-27 10:08
Plně souhlasím s panem Krautwurmem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # Petr Holec 2017-01-30 10:02
DObrý den,
máte nějakou velmi krátkou paměť! Vždyť jste tam s těmi samými, které teď tak kritizujete ještě donedávna seděli ruku v ruce a vychvalovali jste, jak je vše skvělé a jak "makáte!" Najednou vám ANO a TOP nevoní když jste se s nimi bratříčkovali! Jste pokrytci až to pěkné není.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Aleš Kulhánek 2017-01-30 10:10
Pane Holci, mýlíte se. Když jsme v roce 2014 uzavírali s ANO a TOP09 koalici a důvěřovali našim bývalým kolegům z TOP09 a nadšeným mladým politikům z ANO tak, že jsme jim přenechali většinu v Radě MČ, bohužel jsme koupili "zajíce v pytli".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Martin Farmačka 2017-01-30 22:23
Pane Holci, vy jste si nevsiml, ze slozeni Rady po volbach 2014 NEODPOVIDALO volebnim vysledkum? Pokud ano, neprislo vam to divne? Zatimco jsme DUVEROVALI ANO / TOP, po roce nam vypovedeli dodatek koalicni smlouvy, ktery zarucoval, ze nas nebudou prehlasovavat - v podstate nas obelhali a zaslouzi si velmi hanlive oznaceni. Rozkoukavali se a vyckavali...

Neprislo vam divne, ze panove z ANO / TOP vubec neoplyvali radosti, kdyz se na Roztylech podarilo soudne zamaznout Alborg? Ticho po pesine, zadna radost, zadny zpev... to byl prvni signal, ze s nimi neco neni v poradku. Kdo vyjednaval mensi Opatov a nizsi baraky na Vystavni? Snad si nemyslite, ze oni? S nicim neprijemnym si nechteli spinit ruce! ANO / TOP nechalo veskerou drinu resit HPP 11 - s temito jsme "sedeli ruku v ruce", jak pisete. Celou dobu se schovavali za nas, racte si vsimnout. Nektere veci jsou proste fakt...

Rika vam neco regulacni plan? Vite, jak s nim na uzemi Opatova ANO / TOP zametli? Brzy se dozvite... sledujte nas, abyste byl informovan.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Kavka 2017-02-02 09:08
Jirava má asi nějaké známé v novinách, už jsem o něm četla několik článků. Jsem ale znechucena, to není "můj" starosta, toho jsme si nezvolili a to, co se na JM děje je hrozné, ale hlavně alarmující. Já nechci, aby tam zase rejdili mafiáni Mlejnský, Hoffman a spol.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jiří Krautwurm 2017-02-02 13:11
Dnešní reklamník Metro (2.2.2017; AgroFerto kombinátu Babišovice :-) ) dává rozhovor s Jiravou. "...je potřeba, aby tu byly nové byty ..." říká Jirava. Jen panu Jiravovi připomínám, že již na Jižňáku pár bytů je.

A tak bude potřeba, aby tu vyrostly NOVÉ, třeba zrovna před Vašimi okny. Zrovna jako se chystá objekt Opatov, co zastíní stávající paneláky v okolí.
Zrovna tam bydlím, smůla.

Budeme se bránit!
A prosím, Vy nás podpořte, protože to, co se dnes děje nám, zítra se může stát i Vám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Roman V. 2017-02-02 13:22
Nejsou potřeba pořád nové (drahé) byty, populace stagnuje. Lidé budou byty dědit či si mohou pořídit na JM starší byty, ale v dobrém stavu. Je potřeba spíš renovace stávajícího než to tady ničit a betonovat. Pak tu nikdo bydlet chtít ani nebude, už tu nebude ta největší devíza: zeleň a volné plochy!

Nesnižujme ceny našich bytů, volných stávajících bytů je a bude dost.

Nebo myslíte, že je nějaká vysoká porodnost? Nebo to chystají pro "migranty" z Předního východu? Nebo proč?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Roman V. 2017-02-02 13:24
Jediné, s čím jsem dneska souhlasil s Babišem bylo, že kritizoval rozpuštění UOOZ. To se ale bude ve skutečnosti Prokopům a Říčařům hodit... Mlejnskému taky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Svoboda 2017-02-02 16:18
Citace Andreje: Pro mě závěr vyšetřovací komise je ‚české Palermo vyhrálo‘. Občanům bych rád připomněl, kdo je české Palermo. To jsou strany, které tady od revoluce měly nejvíce korupčních skandálů. To jsou ČSSD, ODS a vrchol korupce pan Kalousek.

Tak se ptám pánové Jiravo, Říčaři. Vám nevadí, že na P11 spolupracujete a hlasujete na zastupitelstvu s nejvíce zkorumpovanými stranami?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jiří Krautwurm 2017-02-02 16:38
Nebude to dlouho trvat a bude velmi obtížné až nemožné pana Andreje a jeho ANO od těch dříve jmenovaných odlišit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Michal H. 2017-02-03 15:01
Moc hezká symbióza:

jmnd.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Zdešený občan 2017-08-21 15:04
Tak jsem si přečetl, že za ANO kandiduje v Praze do parlamentních voleb na 16.místě Petr Jirava (68 let, starosta P11).
Ještě čekám kandidaturu Dalibora Mlejnského a Jiřího Janečka (oba bývalí ODS).
Vedle Ringo Čecha, Oka-můry a knížete - samí kvalitní kandidáti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Roman V. 2017-08-21 16:30
Máte naprostou pravdu, děsivé panoptikum :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Vlasta kavka 2017-08-23 14:10
Pane, neděste se. Uvědomte si, že tito lidí mají hodně silný žaludek a nezastaví se před ničím. Nepřekvapuje mě, že nezkušené z HPP 11 tito ostřílení matadoři přelstili, zvláště pak, když v HPP 11 se vyskytli ti, co to "táhnou" s nimi. Pan Jírava mi jako starosta vadil i jako člen ODS a myslím si, že je schopný se klidně spojit i s čertem, aby se tam zuby nehty udržel. Proč asi? pPro blaho občanů to jistě není. Měli bychom ho vynést za límec a nečekat ještě rok.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Roman V. 2017-08-24 12:14
Věřím, že dnes už jsou v HPP11 poučení více než dost...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist