Komentář RNDr. Kvítka k článku Je to zásadní chyba, odmítá změny ve staré Praze, z nichž by profitovali slovenští miliardáři, historik architektury Zdeněk Lukeš > Mluvčí IPR obhajuje možnou výstavbu tím, že „města s nejvyšší kvalitou života mají obvykle vyšší hustotu zalidnění a menší podíl veřejných prostranství“. To zní jako totální nesmysl. To snad nemůže nikdo myslet vážně! Centrum Prahy má středověký urbanismus, a je tudíž mnohem hustěji zastavěno než srovnatelné metropole. Každého veřejného prostranství v této části Prahy, navíc přeplněné turisty, bychom si měli vážit.

oddelicka.1210

• Ing. Štyler byl odvolán ze školské rady ZŠ Chodov!

Důvodem je nekompromisní prosazování dostavby ZŠ Chodov. Její děti, učitele i nepedagogický personál musí mít stejné podmínky jako na jiných školách! To však “Mlejnskými” a komunisty zvolený starosta Jirava z ANO odmítá řešit, a tak byl Štyler odvolán. Nahradil ho jakýsi neviditelný Mgr. Stárek z TOP 09. | Usnesení o odvolání zde > zde | Velmi nás začíná zajímat, kde všude na P11 je hrstka zastupitelů ANO / TOP angažovaná, třeba multitrafikant Ing. Prokop z ANO se "náhodou" objevil i v představenstvu Kulturní Jižní Město o.p.s. Zatím nejvýraznější výstup pana Prokopa na postu člena komise pro strategické plánování bylo jeho hlasování proti přítomnosti senátora Kosa na této komisi… > článek na fb | Obdobnou nespolupráci předpokládáme i u pana Stárka, který dne 8.6.2017 na 30. ZMČ P11 nepodpořil zařazení bodu "Dostavba ZŠ Chodov" - co zrovna tento člověk užitečného vykoná ve školské radě Chodovské školy je nám záhadou, když nemá zájem o dostavbě školy se bavit! TOP 09 na Praze 11 je kapitolou sama o sobě, dalšími Stárkovými kolegy jsou radní Lepš, zastupitelé Jileček, Mareš a Urbánek, též radní pro územní rozvoj, tleskající jednomu developerskému projektu za druhým. Nezbývá, než se zeptat: kde na tolik funkcí berou čas a zdali jsou schopni je důsledně vykonávat? | • Související > Neuvěřitelnou neochotu zabývat se problémem dostavby ZŠ Chodov prokázala Jiravova radnice i členové ČSSD > video na fb

oddelicka.1210

Občanské petice! • Dostavba ZŠ a MŠ Chodov > PETICE | • Bezpečné Jižní Město > PETICE

oddelicka.1210

jmn.2017.16.a

• Jihoměstské noviny jsou tady! Květnové číslo na webu, facebooku a ve Vašich poštovních schránkách. Přinášíme dění na naší radnici za poslední měsíce, vybrané aktuální kauzy a ukázky naší práce. Předem děkujeme za Vaše zprávy a reakce. Pokud neobdržíte noviny do poštovní schránky, napište nám > hpp11.praha@gmail.com

oddelicka.1210

• Vox populi pro pana Babiše

fb.obcane.pisi.AB• Vox populi pro pana Babiše

Občané / voliči, sledujete dění na Praze 11? Pídíte se po informacích na webu, facebooku, nebo jen čtete Klíč, cenzurovaný subjekty ANO / TOP a čekáte, až vám za domem vyroste mrakodrap? Pokud jste poučeni z dob Jihoměstského Palerma (kdy důležité informace se k vám dostávaly jen obtížně nebo vůbec) pak víte, že “mít informace” se rozhodně vyplatí. Kdo má informace, s tím nelze snadno manipulovat...

Odvoláním radních Ing. Kosa v březnu 2016 a PhDr. Zdeňkové v květnu 2016 začala plánovaná čistka členů HPP 11 v radě, později i v komisích a výborech. Inklinace ANO / TOP k výstavně na Praze 11 (tj. k rozjetému dílu exstarosty Mlejnského z JMND) začala silně znepokojovat právě obyvatele zajímající se o politické dění v jejich městské části.

Z mnoha stran zněla otázka: “Ví vůbec pan Babiš, co jeho zástupci na Praze 11 vyvádí?” Tuto zvídavost občanů lze pochopit, neboť pana Babiše na P11 viděli na volebních plakátech a od té doby nikdy. Od ledna 2016 se ANO na P11 silně odchyluje od svého volebního programu, ve kterém lidem slibuje zabránění megalomanských stavebních záměrů, a nikomu se nechce věřit, že by ANO tak dalece nad svou jihoměstskou buňkou ztratilo kontrolu. ANO kvůli odbočení od volebních slibů opustil koncem roku 2016 místopředseda na Praze 11 Ing. Murčo a jeden další zastupitel. Přeneseně si vzpomeňme na ODS na P11 - dělali partaji takovou ostudu, že byli zcela zaslouženě rozpuštěni.

A nezůstalo jen u planých dotazů, občané při podezření ANO z ignorování volebních slibů a kvůli očividným prodeveloperským vášním pánů Jiravy, Říčaře, Prokopa, Kováče či Balíka směrovali dopis přímo na pana Babiše, předsedu ANO. S touto korespondencí vás nyní seznámíme, odpověď pana Babiše vnáší do chování ANO na Praze 11 jistotu, že “čeládka vyvádí, co vyvádět má” - tím hůř, že za podpory osob předešlé vládnoucí garnitury: Mlejnského JMND, ČSSD, ODS a komunistů! Alespoň občan / volič ví na čem je, a že ho volební “kobliha zdarma” přišla hodně draho.

• Dopis občana z P11 panu Babišovi > zde | • Odpověď pana Babiše občanovi z P11 > zde

• Další odpověď jinému občanovi z P11 > zde

Ptejte se členů ANO i vy: proč při volbách 2014 z plakátů nehlásali zahušťování Prahy 11, na kterém dnes s pány Urbánkem, Lepšem z TOP 09 usilovně pracují? Ptejte se na jejich koalici s násobně vyšetřovaným panem Mlejnským z JMND. Ptejte se: proč do výboru a komisí dosadili taktéž policií vyšetřované osoby? Proč mají společné zájmy s komunisty a odpadlíky z ODS? Proč zastavili všechnu nápravu škod z let minulých, zejména v hospodaření MČ? Proč se vysmívají všem voličům, jenž šli v roce 2014 k urnám, aby se na Praze 11 konečně něco změnilo, aby Prahu 11 neovládaly de facto stále stejné politické kreatury?

My se jich ptáme a vypínají nám mikrofony...

Martin Farmačka, HPP 11

Komentáře  

+10 # Jan Čeněk 2017-04-14 09:19
Mam chuť napsat něco podobného i knížepánovi nebo panu chemikovi, třeba si to přečtou, když ten první tedy bude zrovna vzhůru a ten druhý nebude podnapilý.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Nohavička 2017-04-16 14:09
Pane prezidente, naší republiky, u nás topáci,aňáci i s Mlejnským dělají cukrbliky. K tomu komunisti a taky nemravové,všich ni v zastupitelstvu a na radnici Jiravové.
Ale Vy to napravíte, Vy to dobře víte, Vy se zamyslíte, Vy nás vyslyšíte, Vy je vyhodíte.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Všetečka 2017-05-08 15:22
Andreji, to je teda hnůj. Co na to Tvé ovečky? Ryba smrdí od hlavy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Antibabiš 2017-05-08 15:27
Andrej Babiš by po zveřejnění třetí nahrávky měl okamžitě rezignovat, zcela odejít z české politiky a omluvit se všem občanům, že jim lhal a podváděl je. Obsah třetí nahrávky je tak závažný, že není jiná možnost. Potvrzuje se, že lhal ve dne i v noci. Je nepřípustné, aby vicepremiér země sbíral kompromitující informace na své konkurenty a koordinoval jejich zveřejňování v médiích. Nahrávka navíc potvrzuje, že novinář Přibil nepostupoval sám, ale v koordinaci s vysoce postaveným manažerem Mafry Františkem Nachtigallem. Jsem velmi zvědav nejen na reakci Andreje Babiše, ale např. i na vyjádření ministra spravedlnosti Pelikána, bývalého ředitele ÚOOZ Šlachty či ministra dopravy Ťoka. Očekávám jasnou reakci od všech těch, kteří ještě před pár hodinami tvrdili, že jde o spiknutí a oni věří Andreji Babišovi. V tomto případě si politici ANO již opravdu nevystačí s tím, že budou stát za svým šéfem. Očekávám od nich jasnou reakci - odsouzení praktik jejich šéfa a výzvu, aby opustil politiku. Pokud tak neučiní, přebírají i oni zodpovědnost za praktiky Andreje Babiše.
Zdroj: denik.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Roman V. 2017-05-08 19:26
Nemam rád Babiše a chci to co Vy, jen si myslím, že Šlachtu do toho zatáhl ten novinář schválně, je to hra bývalých kmotrů z ODS a Babiše. Nemam rád ani jednu stranu. UOOZ se ničit nemělo, Babiše neBabiš.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Alexandr 2017-05-08 19:56
Ve svetle zverejnenych nahravek a clanku, kde se p. Babis vyjadruje velmi neslusne a hrube mi prijde zvlastni, ze p.Jirava a p.Ricar jsou ticho. Mel jsem za to, ze jsou to velci bojovnici za slusne vyjadrovani...

zdroj1:twitter.com/.../...

zdroj2:zpravy.idnes.cz/hnuti-ano-cssd-kdu-csl-belobradek-sobotka-babis-flc-/domaci.aspx?c=A170507_162948_zahranicni_fka
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Michal H. 2017-05-09 07:48
Horší je, že ticho jsou i všichni ministři za ANO, vsichni poslanci za ANO. Snad jediná výjimka je pan Telička. A pan místostarosta pražského vedení ANO Říčař prodává vysavače, to je jeho hlavní byznys.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Roman V. 2017-05-09 09:47
Už nás za to přátelé Prokopa mínusují, úderka dorazila :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Alexandr 2017-05-09 20:44
O p. Ricarovi a jeho "byznysu" toho bylo napsano jiz pomerne hodne... A takoveho "byznysmena" rozhodne neobdivuji, nic chvalihodneho nedokazal, nevytvoril, nicemu neprospel, narozdil od napr. Elona Muska apod.

zdroj1: martinpetracek.com/411-rainbow-vysavac-podomni-podvodnici.html

zdroj2:
ekonomika.idnes.cz/. ../...

zdroj3: cs.wikipedia.org/... /...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Svoboda 2017-05-11 11:53
1989 Miloše jakeše do koše
2017 MILOŠE BABIŠE do koše

zpravy.aktualne.cz/. ../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Michal H. 2017-05-11 13:53
Co říkáte na přístup členů ANO ?

Čekal jsem, že se k situaci kolem svého šéfa někteří z nich postaví a vyjádří se. Nevím, jestli je za tím zaslepenost, touha být na kandidátce pro příští volby nebo strach, který jim nedovolí proti Andreji Babišovi vystupovat. V každé normální politické straně, která má nastavené mechanismy jako ostatní strany, by její předseda po takové kauze musel sám odstoupit. Ani nemyslím z pozice ministra, ale neudržel by svůj post v rámci strany. Začaly by se ozývat kraje, užší vedení i řadoví členové, kteří by řekli, že už je to za čarou. A kdyby z toho sám předseda nevyvodil důsledky, museli by ho sami odvolat. V ANO se to ale neděje. Jsme svědky adorace, která mi připomíná sektu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Roman V. 2017-05-11 16:07
Hezké je, že tito označují HPP11 za sektu, ha ha... Stanovy ANO mluví za vše, chování Babiše také, chování vedení ANO také, chování místních organizacích také. A ty triky, jakože jim Babiš řekl, aby ho na sjezdu nezvolili 99,99% jako minule, jako to bylo u Kim-Ir-Sena a jemu podobných, ale aby mu dali o něco méně hlasů (přičemž protikandidát nebyl), tyhle triky jim nikdo nežere :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Michal H. 2017-05-24 18:08
MILOŠE BABIŠE do koše. Ven z ministerstva, ven z vlády, ven z politiky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Anna 2017-05-24 20:02
A BOHUŠE taky.....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Michal H. 2017-06-30 09:27
Kéž by bylo víc takových informovaných občanů:

Jste zloděj formátu, jaký tu nikdy nebyl, uslyšel Babiš na svém mítinku.
Andrej Babiš má za sebou zážitek, který by asi rád zapomněl. Na jednom ze svých předvolebních mítinků se setkal s argumentačně dobře vybaveným oponentem, jenž mu začal zvučným hlasem vytýkat všechny finanční kauzy, v nichž bývalý majitel Agrofertu figuruje. Video ze slovní přestřelky teď baví internet.
"Nejsem člověk, který potřebuje létat letadlem, neležím na pláži," začal šéf Hnutí Ano Andrej Babiš pouliční debatu s občany, v níž se chtěl pravděpodobně prezentovat jako jeden z nich. Tento záměr ale úplně nevyšel.
"No, jasný, pane Babiš, to stačí, když kradete dotace, ne?" zazněla vzápětí zvučná odpověď od jednoho z účastníků pouličního mítinku. Když se šéf Hnutí Ano pokusil kontrovat řečnickou otázkou, co že ukradl, jakoby tím odzátkoval argumentační gejzír. Jeho oponent se totiž nedal zaskočit a okamžitě začal z hlavy vypočítávat známé Babišovy kauzy, konkrétně padesátimiliono vou dotaci pro Čapí hnízdo a dluhopisy.
"To je zákon, který udělal Kalousek," pokusil se Andrej Babiš odvést řeč ke svému úhlavnímu politickému sokovi, ale nepodařilo se mu to.
"Lžete. Kalousek ten zákon neudělal, Kalousek ho jen použil na státní dluhopisy. Melete ho…a. Ze státních dluhopisů měli prospěch občané a stát, ale vy jste okradl stát o několik stovek milionů tím, že jste emitoval tři miliardy. Jste zloděj takového formátu, jaký tu nikdy nebyl," nedal se Babišův kritik.
(Ministerstvo financí vedené Miroslavem Kalouskem vydalo v listopadu 2011 emisi státních spořicích dluhopisů za dvacet miliard korun, kde každý z nich měl nominální hodnotu jedné koruny. Srážková daň, která se z výnosu dluhopisů platila a platí, se pak podle tehdejších předpisů zaokrouhlovala na celé koruny směrem dolů. V daném případě šlo o patnáct haléřů, čili se neplatilo nic. Danou "fintu" pak začaly masově využívat i velké firmy. Novela zákona ji pak na konci roku 2012 zakázala a od roku 2013 ji už nelze využít. Řada korunových dluhopisů proto byla vydána těsně na konci roku 2012, což byl i případ Agrofertu, který registroval emisi korunových dluhopisů celkem za tři miliardy korun 28. prosince 2012, pozn. red.)
Kritice byla podrobena i Babišova kniha a jeho působení ve funkci ministra financí, kde mu jeho oponent vyčetl, že projedl všechny rezervy, které v rozpočtu byly, a jeho přebytku dosáhl jen díky evropským dotacím.
"Volte si Kalouska," reagoval Babiš, jehož defenzívě nepomohly ani ženy, které si k němu přišly pro podpis. "Můžete si kecat, co chcete."
"To můžu. Zatím ještě. Až budeme všichni zaměstnanci Agrofertu za podprůměrnou mzdu, tak už budeme všichni jenom držet hubu," navázal opět oponent.
V následné diskusi už ani Babiš neudržel dekorum. "Kolik platíte daní? Velké ho..o platíte," zaměřil se na svého kritika, od něhož začal požadovat daňové přiznání s tím, že on sám své vyvěsil na Twitteru a že zaplatil 350 milionů.
"A kolik jste vybral na státních dotacích? A kolik vám odpustil finanční úřad?" smečoval jeho kritik.
"Ani korunu," hájil se Babiš, jenže se zase ozvala informovaná replika.
"Ani korunu? Jednu a půl miliardy." (Deník E15 přinesl před nedávnem zprávu, že finanční správa loni prominula firmám a podnikatelům daňové penále ve výši 5,8 miliardy korun, z toho ovšem 1,5 miliardy odpustila holdingu Agrofert, pozn. red.)
"Pane Babiš, vy jste největší šašek české politiky, lžete na každém rohu a já jsem rád, že jsem vás dneska potkal, že vám to mohu říci. Zaplaťpánbůh na ty vaše nesmysly skáče pouhých třicet procent lidí. Buďte zdráv," uzavřel Babišův oponent krátkou pětiminutovou debatu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Prokopěnko 2017-07-16 12:57
O ČEM BABIŠ SNÍ?
Na všem musí vydělat jeho Agrofert.

Je Andrej Babiš opravdu tak skvělým vizionářem a dobrodějem, jak se sám představuje v knize O čem sním, když náhodou spím? Čtenáři jeho prvotiny by si měli uvědomit, že všechno, o co usiluje Babiš-politik, ovlivňuje Babiš-byznysmen . Kromě polopravd a lží se totiž v jeho knize vyskytují i nenápadné zmínky, které odkazují na jeho podnikání. Někde, třeba v kapitole o vodárenství, si tím Babiš možná připravuje půdu pro svůj další byznys. A jiné jeho sny, pokud by se vyplnily, by jeho firmám přinesly větší zisky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Michal H. 2017-07-16 16:25
Sice je doba prázdnin, ale nelze polevit v ostražitosti. Babiše je všude plno. Některé komentáře jsou zajímavé, např. tento mě zaujal:
forum24.cz/.../

Citace: Zúčastnil jsem se demonstrace Proč? Proto! namířené proti prezidentu Miloši Zemanovi a předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi.

Shromáždění na náměstí samo o sobě není nic špatného a je to přirozený občanský prostředek projevující nějakou nespokojenost, tedy pokud probíhá bez násilí. Chtěl jsem podpořit a dát najevo své sympatie k lidem, kteří poukazují na neústavní chování prezidenta a nebezpečnou koncentraci moci v rukou jednoho velmi bohatého politika, který navíc společnost může snadno manipulovat prostřednictvím svých silných médií, jeho program je ryzí populismus, politickou stranu, ve které demokracii nenajdete, označuje za firmu. Všechno kolem něj je olezlé: někdejší člen KSČ, jeho spolupráce s StB, jak se dostal k Agrofertu, jak se zmocňuje dalších firem, dluhopisy a tak dále. Těží ze společenské atmosféry znechucení a obav, které sám přiživuje.

Za hanebnost považuji Babišova vyjádření směrem k demokratickým institucím, jako je parlament, který nazval žvanírnou – mimochodem přesně takhle mluvil kdysi Hitler. Obrovská neúcta k demokracii. Jeho volání po umenšování funkcí je jeden z těch nástrojů diktátorů, o kterém jsem mluvil.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Roman V. 2017-07-16 18:54
Tradiční strany jsou bohužel také často ovládány mafií a proto to lidé dávají Babišům, aniž by věděli, že je to z bláta do louže. Kdyby se tradiční strany jen trochu očistily od mafie, přestaly ubírat lidem práva a rázně odmítly migraci muslimů, žádný Babiš by nebyl. Jenže to je to "kdyby" a "kdyby" je na nic, pokud se nezačne něco dělat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Michal H. 2017-07-18 14:27
Babiš chce zrušit zastupitelskou demokracii.

Slova bývalého ministra financí, podle kterého by se nebránil zrušení obecních a krajských zastupitelstev, pohoršila některé komunální politiky. Podle části z nich by se jednalo o jasný nástup diktatury a konec demokratického systému, který Babišovi zjevně překáží.

Předseda hnutí ANO to přiznal v Událostech, komentářích na České televizi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Anna 2017-07-25 09:30
Zeman: Autoritářské země mají lepší podmínky pro velké projekty.

novinky.cz/.../...

Moc se mi líbí, jak si sám pod sebou podřezává větev. např. ta poslední akce v Kyrgyzstánu pěkně smrdí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Svoboda 2017-07-22 10:14
Píše šéfredaktor deniku Fórum24.cz:

„Je to až dojemné. Češi stále hlasitěji bojují za svobodu polské společnosti. Zejména za nezávislost polských médií a nyní čerstvě za nezávislost polských soudů,“ zmínil Šafr protesty špiček české justice či české komisařky Evropské unie Věry Jourové (ANO). Nelíbí se jim, že podle jejich slov dochází k bezprecedentním u útoku na nezávislost polského soudnictví.

„Za polskou svobodu se u nás ‚statečně‘ postavil ministr spravedlnosti Robert Pelikán (také ANO) a silnými slovy o ohrožení demokracie u našich sousedů nešetřil ani předseda KSČM Vojtěch Filip,“ podotkl také Šafr a poukazuje na ironii situace.

Jourová a Pelikán slouží jako beranidla autoritářského oligarchy při dobývání moci v České republice. Jejich hnutí ANO převrací postupně celý politický systém naruby a vytváří parodii na demokracii. Člověka napadne lidové rčení ‚zloděj volá, chyťte zloděje‘. A když za svobodu bojuje komunista Vojtěch Filip, tak už je to jenom k smíchu,“ řekl Šafr.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Michal H. 2017-07-22 13:06
Klasičtí lidovci:

Čunek: S Babišem spolupracovat lze
Zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek v rozhovoru pro Právo uvedl, že KDU-ČSL by po volbách měla spolupracovat s hnutím ANO Andreje Babiše. Vyjádřil rovněž spokojenost, že jeho strana zrušila předvolební koalici se Starosty a nezávislými a místo toho nabídla STAN místa na kandidátkách.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Michal H. 2017-07-23 15:10
Zamyšlení před volbami:

Babiš nebyl nejlepší ministr financí, není tady ani pro lidi ani pro podnikatele. Je tu pro sebe. Do dnešního dne nebyla uzavřena řada proti němu vedených soudních sporů, kdy využitím děravých nebo vágních zákonů na samé jejich hranici vybudoval své imperium. Každý jiný by již z politiky vypadl, ale Babiš má jedno plus, které jeho předchůdci neměli a to je za A) dokonalé PR a za B) jasné jednoduché sdělení pro voliče - "Budeme stát řídit jako firmu", snad krom (oka)můry to žádná jiná strana nemá, ostatní pouze tápou a jsou krátcí na Babišovu dobře promazanou mašinerii, která si v čase protiřečí, což nevadí neboť stádo má krátkou paměť a on to převálcuje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Nebabiš 2017-07-24 10:58
Proč ztroskotá hnutí ANO
ECHO24.cz

Neklesající popularita hnutí, které založil miliardář Andrej Babiš, prohlubuje vrásky jeho konkurentům a také řadě expertů. Jen velice těžko se hledá odpověď na otázku, proč získalo tak velkou oblibu a přitahuje stále nové příznivce, když už někteří odpadnou.

Nabízí se obecný výklad, který popisuje řadu soudobých politických stran, hnutí a projektů, které vznikly na protest proti soudobým poměrům. Babiš, německá strana AfD, Donald Trump, hnutí brexitu i mnozí další přitahují voliče, protože porušují tabu a pravidla liberální demokracie nebo globální společnosti, která jsou pro značnou část obyvatel nesnesitelná.
Principem, že není třeba dodržovat žádné hranice, si ovšem samy připravují vlastní zánik.
Kouzlo a přitažlivost hnutí nezajistil skvělý program a charizmatičtí vůdci, ale jasný vzkaz veřejnosti, že ANO nebude dodržovat žádná dosavadní pravidla – od pravidel zastupitelské demokracie po běžné společenské konvence, a když bude třeba, obejít se může jakýkoli zákon. Součástí tohoto programového principu jsou stejně Babišovy útoky na „parlamentní žvanírnu“ jako slavná fotka u pisoáru. V rozporu není ani zneužití korunových dluhopisů pro obcházení daní v řádu stovek milionů. Blízkost StB a získání miliardových majetků v neprůhledné privatizaci by stály každého jiného politika kariéru, v případě Babiše mohou být chápány jako nezpochybniteln ý důkaz, že se pravidla opravdu nemusí dodržovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Roman V. 2017-07-24 11:16
To se nedá srovnávat, AfD vznikla kvůli naprosto šílené politice paní Merkel např. co se týče migrace. Babiš je prostě postkomunistick ý oligarcha a "vychcánek". Rozdílný případ, rozdílní voliči. Ale oni se zklamou panem Babišem, již brzy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Nebabiš 2017-07-24 11:37
No já se obávám, že mu to voliči v říjnu nasypou. Stejně jako to nasypou Okamurovi, který má také jasné a jednoduché sdělení pro voliče - zrušíme poslance, zrušíme senát, zrušíme obecní a krajská zastupitelstva.
A pak nastolíme monarchistický režim.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Roman V. 2017-07-24 14:03
Ano, oni se zklamou Babišem až potom, co si ho zvolí premiérem. Tedy taky za 2-3 roky. Tak jsem to myslel. A myslím, že ten co s ním půjde nebude Okamura, ale KDU-ČSL nebo ČSSD až se to tam převezme Chovanec se vším všudy, protože Zaorálka vyšachuje. A může s ním jít i ta ODS, potom co jsem viděl Fialu, jak se nejdříve vykrucoval. A jak vidíte u nás, TOP09 s ním někdy kolaboruje také.

Ten kdo jde dnes s Babišem není Okamura, ale KDU-ČSL a ČSSD, na to nezapomínat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Anna 2017-08-01 11:08
"Čapák" se odkládá, OLAF ho zřejmě nestihne prošetřit do voleb, to je ale náhoda.

Zdroj: http
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Nebabiš 2017-08-09 20:23
Z dnešního tisku: Dva a půl měsíce před klíčovými parlamentními volbami se zdá být všechno jasné.

Hnutí ANO prý vyhraje, Babiš bude premiérem a některé z demokratických stran u toho budou muset dělat Babišovi stafáž, protože jinak vpustí do vlády nedemokratické strany, kupříkladu KSČM či Okamurovo hnutí SPD.

Jinými slovy, jako by všechno už bylo ztraceno a teď nezbývá než čekat, jaké budou konkrétní výsledky.

Je to nesmyslná a zbabělá psychologie rezignace, která ovšem logicky navazuje na čtyřleté nečestné ustupování uzurpátorovi při jeho cestě k moci ve státě. Tato rezignace, kterou prožívá část lidí z demokratických stran a také část lidí v médiích a v intelektuální sféře, pomáhá Babišovi, pomáhá Okamurovi a pomáhá i komunistům. Je to voda na mlýn všem nepřátelům Listopadu 1989 a celé polistopadové historie, která navzdory všem potížím představuje to nejlepší delší období, které Češi zažili za více než tisíc let své existence.

Babiš je naprosto jednoznačným a neskrývaným nepřítelem polistopadové demokracie. Překročil pravidla hry, když si koupil kvůli ovládnutí společnosti největší noviny a další silná média. To byla první drzost, kterou mu neměla (zejména novinářská) veřejnost tolerovat. Pak překročil pravidla v tom, že seděl ve vládě a pobíral zároveň veřejné dotace, vítězil ve veřejných zakázkách a obchodoval se státem, který zároveň zastupoval. A nepokrytě usiloval o vliv v policii.

Vrcholem drzosti jsou ale jeho sny. Když někdo sní o tom, jak přepíše ústavu, aby omezil zastupitelskou demokracii, pak končí veškerá legrace. Je to přesně ten okamžik, kdy je třeba říci dost. A je nutné, aby mu tohle „dost“ řekl každý člověk, který tu drzost vidí. Abychom se prostě nebáli.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Antibabiš 2017-08-09 20:46
A ty co jdou dnes s Babišem jsou demokratické strany? Protože Babiš dělá pitomosti už dnes. A sekundují mu u toho, no víte kdo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Nebabiś 2017-08-10 17:50
To je mazec. Pustim si TV a čumím jako čáp.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Antibabiš 2017-08-10 18:39
Tož já taky. Prej "všici kradů". No on určitě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Anna 2017-08-11 07:29
No přirovnat se k obětem komunistického režimu z 50 let, to je nehoráznost. Ale, jak s oblibou politici říkají, padni komu padni. Mělo by následovat trestní stíhání odpovědných politiků ČSSD za kauzu OKD.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Michal H. 2017-08-14 17:55
Dle veřejných průzkumů je důvěra v policii největší za posledních 20 let. Proto bych rád věřil i následující zprávě.

Vyšetřování Čapího hnízda není politické

Ředitel pražské policie Miloš Trojánek se ohradil proti tvrzením, že práce na kauze Čapího hnízda je politickou objednávkou. V dnešním stanovisku zveřejněném na policejním webu také odmítl spekulace, že žádost o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání byla načasována tak, aby ovlivnila podzimní volby do Sněmovny.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Nebabiš 2017-08-17 06:35
Jít s Babišem proti korupci, je jako jít s hovnem proti špíně, míní aktivista

„Na rovinu musím říct, že Andrej Babiš je pro mě jedním z nejpodlejších politiků v polistopadové éře. S vysokým stupněm sociopatie rozděluje společnost, ubírá lidem svobodu a represivními zákony vrací společnost někam do padesátých let. Káže vodu, pije koňak,“ říká bez skurpulí zakladatel iniciativy „Radostné Česko bez EET“ Boleslav Buzek. Podle něj v každé vyspělé společnosti, dokonce i v naší před Babišem, politik odstoupí na základě daleko menších morálních nebo kriminálních prohřešků či podezření.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2017 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist