mrkev• Projekt (neumyté) "Ovoce a zelenina do škol"

Vážení rodiče, také je vaše škola v evropsky dotovaném projektu "Ovoce a zelenina do škol"? A víte, že v pytlíčkách s logem projektu, které dostávají vaše děti ve třídě, je neumytá zelenina / ovoce? Počátkem roku 2018 mi totiž přišla od jedné maminky fotografie mrkvičky, kterou "vyfasovali" naši prvňáčci v základní škole. S komentářem "špinavá neoškrábaná". Začala jsem pátrat, jak je to s hygienou produktů, které naše děti v rámci tohoto projektu ve škole dostávají. Přes Ministerstvo školství, Státní zemědělský intervenční fond a dodatavele školy se mi potvrdilo, že produkty, které ve svačinových pytlíčkách děti dostávají, jsou opravdu nemyté. Tedy takové, jaké je koupíme v obchodě, vč. chemického ošetření kůry citrusů. Ve smlouvě mezi dodavatelem a školou je spásná větička: "Odběratel (škola) se zavazuje zabezpečit hygienické podmínky potřebné pro skladování, výdej a konzumaci dotovaných produktů." Jak to vypadá v praxi mě informovala ředitelka ZŠ: "Ovoce si mohou děti omýt ve třídě, dohlédneme na to, upozorním učitelský sbor". Do dneška nikdo děti ani rodiče neupozornil? A odpovědnost za konzumaci nemyté zeleniny / ovoce se takto přenáší na děti? Nebo učitelky, které “dohlédnou”? Kdo bude odpovědný za případnou epidemii z nemytého ovoce? Budu se záležitosti dále věnovat. Předem děkuji za vaši zkušenost a názor. | PhDr. Šárka Zdeňková, zastupitelka MČ Praha 11 | Zdroj > facebook

oddelicka.1210

lhar.th• Zmýlil se. Je proto podvodník a lhář?

Starosta Jirava (ANO) přesunul zastupitelstva z KC Zahrada do odlehlého Centra pohybové medicíny A. Babiše. Zastupitelé zde sedí namačkáni v úzkých lavicích, pracovní prostor je nevyhovující, věci téměř padají ze stolů. HPP 11 požaduje návrat do městského prostoru KC Zahrada, přístupného občanům. ANO / TOP žádost ignorují. • Ve stísněném prostředí na 26. ZMČ dne 16.2.2017 senátor Kos (HPP 11) stiskl tlačítko hlas. panelu kolegyně Zdeňkové. Šlo o úvodní formální hlasování, pan senátor na vyzvání chybu přiznal a vysvětlil, ovšem příznivci JMND a ODS pokřikují, že je přistižený podvodník a lhář. Pak Gabriel z ODS se vyjádřil: "Já jsem rád, že o morálce nám tady káže senátor, který lže a podvádí." • Čas urážek plynul a na 35. ZMČ dne 18.1.2018 v 18:57 to přišlo: pan Gabriel si na malém stolečku (plně obsazeném hrnkem od kávy, talířkem s chlebíčky, sklenicí vody) PLETE svůj hlasovací terminál s pultem kolegy Dittricha a hlasuje tlačítkem, jež NEPATŘÍ jemu, stejně jako kdysi pan senátor. Pan Gabriel se zmýlil, ale budeme ho proto nazývat podvodníkem a lhářem, jak on pro stejný omyl označuje senátora Kosa? Nikoliv. Senátor Kos se na pana Gabriela usmívá a dále se věnuje problémům obyvatel Prahy 11. | M. Farmačka, HPP 11

oddelicka.1210

• Výstavba v Podjavorinské: soudní spor skončil po pěti letech u Nejvyššího správního soudu

podjavorinske.03 th• Čtenáři, občané Prahy 11...

přestože příznivci developerů se o občanských spolcích na Praze 11 vyjadřují jako o "politicky orientovaných sektách", a lecco naznačuje i Ing. Urbánek z TOP 09 (radní pro územní rozvoj, který se po volbách 2014 vydal "jiným směrem" než jak se prezentoval voličům), opak je pravdou.

• Občanské spolky nejsou sekty

Občanské spolky jsou tvořeny lidmi, většinou bydlícími v běžné sídlištní zástavbě - lidmi, kterým došla trpělivost dlouhodobě pasivně přihlížet, kterak se jejich nejbližší životní prostředí vlivem působení správce MČ, neochotného ochránit "své rezidenty" před agresivitou developera, mění k horšímu: houstne zástavba, spolu s ní přicházejí další a další lidé, plánování nepostupuje koncepčně a názor obyvatel radnice respektuje pouze je-li souhlasný...

Nezbývá, než se semknout a společně dožadovat pozornosti orgánů, kompetentních jednat ve věci občany odmítaných záměrů výstavby. Obrana domova je přirozené právo každého člověka a nelze ji nazývat "sektářstvím".

044.HG.Brandlova• Slovo z historie

V době nedávno minulé exstarosta Dalibor Mlejnský a jeho kolegové (někteří z nich jsou stále zastupiteli Prahy 11) nevýhodně rozprodávali pozemky ve správě Prahy 11 developerům, za což jsou dnes trestně stíháni. Na těchto pozemcích docházelo k tzv. úpravám územního plánu - administrativním úkonem byla navyšována zastavitelnost pozemků, developer mohl postavit více bytů a maximalizovat svůj zisk (se všemi souvisejícími negativními dopady na dopravu, životní prostředí a prohlubování deficitu občanské vybavenosti). Tyto úpravy probíhaly v tichosti na Magistrátu, bylo třeba pouze podpisu šéfové tehdejšího Odboru územního rozvoje paní Cvetlerové a souhlas radních Prahy 11. Občanské sdružení Arnika odhaduje, že tímto způsobem vzrostla hodnota pozemků vlastněných developery po celé Praze o miliardy korun (o tyto finanční prostředky město samozřejmě přišlo).

Na Praze 11 byly takto "upraveny" např. pozemky přichystané na stavbu záměrů Nový Opatov, mrakodrapu na Litochlebském nám., garáží Nešporova, obytných souborů Na Výhledu, Bytový park Roztyly, bytový dům Podjavorinské, OC Chodov, Kulatý Chodovec apod. Kde se vzala tato neobvyklá vstřícnost vůči developerům...? Logické by bylo prodat pozemky, až po jejich zhodnocení úpravami územního plánu.

HG.Nesporova.th• Rok 2012: plánovaná výstavba v lokalitách Litochlebské nám., Hviezdoslavova, Bachova, Podjavorinské, Hněvkovského, Prašná, Anežky Malé, Nešporova, Plickova, Výstavní, Háje, Benkova, Roztyly...

Spor obyvatel lokality Podjavorinské a radnice vrcholí. Dochází k zásadním neshodám v názoru na výstavbu bytového domu v Podjavorinské, hromadných garáží Brandlova, dalších bytových a garážových domů a dalších objektů v těchto lokalitách. Radnice Dalibora Mlejnského tají plány i informace, ignoruje dialog a výstavbu prosazuje “demokratickou většinou” v Radě MČP 11, v zastupitelstvu a pomocí svých lidí v komisích a výborech. Lidem nezbylo, než vyjít z domovů a postavit se radnici tváří v tvář. Z této doby jsou unikátní záznamy, které níže nabízíme - věrně zachycují atmosféru obavy obyvatel ze znehodnocení jejich domovů novou bezohlednou výstavbou.

Administrativnímu schvalování úprav územního plánu udělal přítrž až nedávný rozsudek Nejvyššího správního soudu v Brně (rozhodl i v případě BD Podjavorinské), který jednoznačně označil za protizákonné navyšování intenzity využití ploch formou úprav územního plánu. Úpravy lze tedy nyní pořizovat ve stejném režimu jako změny územního plánu, tedy za účasti veřejnosti a dotčených orgánů státní správy (což je proces na cca 2 roky).

Zavzpomínejte na projednávání záměru výstavby. Jak tehdy hovořil dne radní Urbánek z TOP, radní pro územní rozvoj? Srovnejte jak se chová dnes - občanské spolky označuje za politicky orientované skupiny.

2012.12.17. • SSO: Výstavba v Podjavorinské

"Dialog" probíhá tak, že pan Štyler ani pan Kos slovo nedostanou...

BD.Benkova.model.prahy11• Další unikátní videozáznamy ze setkání radnice s občany

2012.12.11. • SSO: Bytový dům Benkova

2012.12.13. • SSO: DPS Hviezdoslavova

2012.09.17. • SSO: Hromadné garáže Nešporova

• Rok 2017: co bude dál?

Současné vedení radnice Prahy 11 ve složení ANO a TOP, podpořené Mlejnského JM-ND, komunisty, ČSSD a ODS, se nebrání masivní výstavbě na P11. Developeři se znovu pokouší otevřít projekty zrušené radnicí Ing. Štylera (které současně rozporovaly i právně řešily též spolky občanů i jednotlivci), pro které subjekty ANO a TOP, zastoupené v Radě, nyní hlasují. Přesto v tomto developerském prostředí (opět) Jihoměstského Palerma je zamítnutí kasační stížnosti Magistrátu proti zrušení úpravy ÚP v Podjavorinské (po 5 letech!) úspěchem, který potvrzuje, že má smysl bojovat a bránit své domovy proti bezohlednému počínání developerských a komerčních skupin spolu s přisluhovači v zastupitelstvu a v úřadu městské části Prahy 11. Zároveň platí, že “samo se nic neudělá”! Stojí to ochotu pracovat, volný čas a mnohdy i peníze na soudní spory.

Přesně takhle pracují občanské spolky, tvořící HPP 11 a jeho spřízněnou komunitu, kde si lidé navzájem pomáhají, zajímají se i o problémy souseda a doslova bojují za svá občanská i jiná práva. Tyto spolky prosazují zájem obyvatel, neboť obyvatelé je tvoří.

Sestavili Aleš Kulhánek a Martin Farmačka, zastupitelé MČ P11 za HPP 11

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2018 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist