Bytovy.park.Horni.Roztyly• Nesouhlas se zastavěním veřejného parkoviště Kaplanova (ul. Hrdličkova / Blatenská)

Vážení sousedé, vyjadřujeme zásadní nesouhlas s předloženou podobou projektu firmy Na Výhledu, a. s., tj. s výstavbou 2 domů na veřejném parkovišti Kaplanova (Hrdličkova, Blatenská) a 1 domu na pozemku u komunikace Ryšavého vedle MediCentra. Dojde k zástavbě jediného veřejného parkoviště v části sídliště Horní Roztyly východně od ulice Ryšavého. V území se zhorší dopravní situace, hluk, kvalita ovzduší, oslunění bytů, stabilita podloží a přenos vibrací od metra - může dojít k poškozování majetku okolních obyvatel. V území jsou plánovány i další komerční záměry: Bytový park Roztyly I a II, Zdravotnické zařízení a Domov pro osoby se zdravotním postižením, Bytový dům Kotelna v ulici Gregorova.

• Celé znění > ZDE | • Listina petice > ZDE | • Petice proti intenzivní zástavbě Roztyl > ZDE

oddelicka.1210

duska.cepice• Velká pirátská ostuda, pirátský radní Prahy 11 byl aktivním členem DSSS

Dne 28.10.2014 se hlásí do Pirátů 22letý Martin Duška slovy: “V politice jsem si již jednou stranou prošel a zároveň hned odkryji svého kostlivce: Rok a půl jsem aktivně spolupracoval s Dělnickou stranou. V současné době se připravuji na bakalářskou práci na téma Legalizace měkkých drog. Mezi moje koníčky patří hudba, zajít na pivko s kámoši a protloukání se životem.” | Předseda Pirátů Bartoš v diskusi kolem přijetí Martina Dušky na podzim 2015 píše: “Lezu do DSSS a po roce a čtvrt zjistim, že jsou rasisti? Pochopim, i když těžko, že může být někdo sympatizant myšlenek DSSS, ale aktivní vstup do strany jako gesto rozhodně nechápu. To fakt není jako připnout si placku.” | Za necelých pět let se v únoru 2019 Martin Duška stává za Piráty radním pro dopravu na Praze 11. Kromě naprosté nekompetentnosti pana Dušky zaujala veřejnost jeho neschopnost psaného textu, gramatické hrubky a arogantní přístup k občanům. | Přestože se Martin Duška podle svých slov v DSSS věnoval prodejům pražských pozemků developerům, nemá nyní problém být součástí prodeveloperské koalice s ANO / TOP 09-STAN / ODS na Praze 11, hlasuje pro prodeje pozemků developerům, podporuje hazard a trafikantské smlouvy v řádech miliónů korun. Nestydí za něj Pirátská strana? | Přejeme Jižnímu Městu důvěryhodné, kompetentní a demokraticky smýšlející vedení.

oddelicka.1210

• Přestavby bývalých trafostanic na polyfunkční budovy? Aktuálně: Valentova, Matúškova, Schulhoffova, Hviezdoslavova, Mendelova

trafacka.valentova• Tak se nám s přestavbou trafostanic roztrhl pytel. Na programu jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí příští středu 30.5.2018 v 17h jsou záměry přestaveb hned několika bývalých trafostanic.

Protože místní obyvatelé standardně nic nevědí, městská část se neráčí informovat, snaží se Hnutí pro Prahu 11 dát místním vědět, co se pod jejich okny chystá. Valentova, Matúškova, Schulhoffova, Hviezdoslavova, Mendelova - to jsou lokality, ve kterých se má zhodnocovat levně nabytá „trafačka“.

Zatímco v ul. Hviezdoslavova se má „pouze“ provozovna rozšiřovat, v ul. Valentova jde o tři nadzemní podlaží a v ul. Matúškova má vzniknout tiskárna reklamních předmětů. V ul. Mendelova jde nevzhledné a problematické místo, přesto mají mít místní obyvatelé informace o záměru přímo od městské části a tím možnost se k přestavbě v územním/ stavebním řízení vyjádřit. Třeba právě na jednání Výboru pro územní rozvoj.

Před pár týdny nadzvedl ze židle desítky obyvatel záměr přestavby trafostanice Schulhoffova na “polyfunkční budovu” (nástavba dvou pater, 6 bytů, garáže). Informovali jsme místní, ti přišli na jednání zastupitelstva 3.5.2018 a společně jsme apelovali na Radu MČ, aby vstoupila do zahájeného společného územního a stavebního řízení. Marně. Termín pro přihlášení do řízení uplyne tento týden. Až příští týden se má záměr projednávat na Výboru? Výsměch.

Bývalé kotelny a trafostanice nabyla za pár set tisíc korun městská část v letech minulých (od r. 2001) a levně přeprodala investorům bez jakékoliv ochrany před jejich zkapacitněním v zahuštěném sídlišti (2001 - 2013). Území kotelen a trafostanic bývají v územním plánu bez omezujícího koeficientu zastavněnosti (kdysi nikoho nenapadlo, že by mohl místě vyrůst např. věžák). Mnohé kotelny se k šoku místních obyvatel proměňují v mnohapatrové obytné / kancelářské budovy, viz Zdiměřická, Bachova, Babákova. Nebo na podobný osud čekají, viz Gregorova na Roztylech. Přitom např. v ul. Bachova ve zrekostruované bývalé kotelně fungoval úspěšně deset let ping-pingový oddíl. Nyní se tam má postavit 12ti patrový bytový dům.

• Pozvánka na 33. jednání VÚRZ > ZDE

• Mapa trafostanic k přestavbě > ZDE

Hnutí pro Prahu 11 bude nadále informovat a pomáhat všem lokalitám Jižního Města s právem hájit své nejbližší okolí. Jaká je vaše zkušenost?

PhDr. Šárka Zdeňková, Hnutí pro Prahu 11


Související:

• Trafostanice na území MČ Praha 11

Starosta Jirava (ANO) se odmítl bavit s rezidenty, obávajících se přestavby “trafačky” Schulhoffova na polyfunkční dům

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obcane.ovlivni.stavebni.zamery.na.JM

stavebni.zamery.na.jm.sl

fb.ucet

Copyright © 2019 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist