Články

• Praha 11 vyhrála Rákosníčkovo hřiště

fb.rakosnicek.vyhrali.jsme• Vyhráli jsme první cenu, hřiště v hodnotě 1,5 mil. Kč!

Bez uvolněného předsedy mediální komise, bez mediální komise samotné, bez tiskové mluvčí, bez PR oddělení a bez podpory MČ - a přece jsme ho vyhráli!

Nové dětské Rákosníčkovo hřiště by mělo do konce září vyrůst na Jižním Městě! A to díky neutuchjícímu zájmu místních rodičů i mnoha hodin práce naší zastupitelky Mgr. Ivany Hovorkové, která oslovovala místní rodiče, sdílela příspěvky, vytvářela plakáty, rozdávala letáčky, uveřejňovala průběžné výsledky i pravidelně připomínala všem hlasujícím, aby ani dnes nezapomněli poslat svůj hlas. Díky Vám všem!


• Jak Hnutí ANO “podporovalo” Rákosníčka

Bylo nebylo, na facebookových stránkách jistého místostarosty Prahy 11, se před měsícem objevila zajímavá pohádka o tom, jak Hnutí ANO na Praze 11 na lednovém zasedání zastupitelstva městské části podporovalo soutěž o Rákosníčkovo hřiště: “Dobrý den, hnutí ANO zařazení a hlavně schválení usnesení k tomuto bodu podpořilo. My jsme proti tomu nebojovali.”

Jak si tedy takovou podporu v ANO představují? Zařazení bodu "Soutěž o Rákosníčkovo hřiště" na program jednání zastupitelstva skutečně ANO podpořilo - ovšem pouze JEDNÍM hlasem. Ze sedmi jeho zastupitelů pro něj totiž hlasoval jenom pan Bříza, zbývajících ŠEST zastupitelů (p. Balík, p. Horák, p. Jirava, p. Prokop, p. Říčař a p. Šorfová) nikoliv!

Co se týče podpory schválení usnesení ohledně znovuzařazení prodejny Opatovská do soutěže, bylo tomu také trošku jinak. “Pro” hlasovali totiž pouze 3 zastupitelé ze 7! Osobně bych si nedovolila napsat, že hnutí ANO něco PODPOŘILO, když pro danou věc NEHLASOVALA ANI POLOVINA jeho zastupitelů, ale to je asi věc názoru.

Jenomže těžko mít jiný názor, když vezmu do úvahy, že to byl právě pan Prokop, kdo mě osobně před projednáváním bodu "žádal", abych bod z jednání “kvůli nedostatku času a velkým finančním nákladům pro MČ za prodloužení zasedání” STÁHLA! Zvlášť když únorové zastupitelstvo, kde nová koalice volila sama sebe do placených funkcí, trvalo až do jedné hodiny ranní, a bylo tudíž ještě o tři hodiny delší než to lednové, ale s tím nikdo zřejmě problém neměl… Tomu se tedy říká podpora podle ANO!

Protože ale chci být fér, musím ocenit, že pan Prokop (narozdíl třeba od MČ jako takové) nasdílel jeden z mých příspěvků žádající o podporu při hlasování v soutěži na svých facebookových stránkách, které mají relativně slušný počet fanoušků. Škoda, že to bylo až devátý den soutěže a čirou náhodou cca dvě hodiny poté, co jsem si v komentáři k výsledkům hlasování z předešlého dne posteskla, jak “někomu” může nepřipadat hloupé o sobě prohlašovat, že “pracuje 'z lásky k městu', a to za ‘pouhých’ 45 658 Kč hrubého měsíčně”.

A ještě větší škoda, že dvě minuty poté následovala i soukromá nabídka, která by se dala shrnout jako “nelíbí se mi, co o mně píšete - nechcete peníze na propagaci?” Těžko by totiž člověk po takové “nabídce” mohl říct ANO, i když by to mohlo prospět dobré věci, a zároveň se necítit, jako by vzal úplatek za mlčení.

Možná měla být celá tato "podpora" jen způsobem, jak tentokráte "zlegalizovat" tvrzení o tom, že se Hnutí ANO jakýmkoliv způsobem zasloužilo o vybudování Rákosníčkova hřiště na JM, které se objevilo v loňských volebních materiálech “Ano, tohle je Praha 11 - Seznam úspěchů a plánovaných projektů na MČ Praha 11” v souvislosti s prvním jihoměstským Rákosníčkem v Klírově ulici. Toho totiž podle ANO tamní rodiče pouze “iniciovali”... Já u toho byla, od samého počátku, a bohužel si to pamatuji úplně přesně a úplně jinak!

Je zajímavé, jak “málo” práce stihnou ti, kteří doopravdy pracují, a jak “hodně” jí stihnou ti, kteří "makají". Takže až zase budete číst nějakou tu pěknou pohádku z dílny ANO, vzpomeňte si na tento jeden příklad za všechny...

Mgr. Ivana Hovorková, HPP 11


Související:

• Ing. Prokop (ANO) se na The Facebook raduje z toho, jak sám sebe uvádí v omyl > FACEBOOK

Rákosníček opět na Praze 11? Soutěží se o “zakázané” hřiště

• Tipy pro Rákosníčka (27.3.2019) > FACEBOOK

Rakosnickovo.hriste.hlasovani.2019

Komentáře  

+2 # Jana 2019-03-12 15:44
Myslím, že na otevření Rákosníčkova hřiště bude v první řadě stát sestava Balík, Jirava,Horák, Prokop,říčař a šorfová.Začínaj í se cpát před kamery-viz tibetská vlajka.Jsem zvědavá ,kolik jich bude při vyvěšování vlajek Romů,Prague Pride a dalších, které plánuje Praha.Doufám, že pozvou p.Hovorkovou na Rákosníčka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist