28.09.2023 • 07:04 • týden 39

hpp.logo.maleZajímají nás problémy Jižního Města, řešíme kauzy s vámi, o některých třeba ještě nevíme.

Napište nám > Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (téma uveďte v předmětu zprávy)

Kontaktní osoby Hnutí pro Prahu 11:

Ing. Jiří Štyler - předseda Hnutí pro Prahu 11 | 608 161 430 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


• Píše se rok 2022

Hnutí pro Prahu 11 má za sebou dalších 8 let pohnutých zážitků. Místní politická garnitura se nesmířila s naším úspěchem r. 2014 a ukončování rozjetých plánů těžce nese. A to zejména v developerské oblasti, kde mají místní politici nejvíce zájmů a vazeb. Odveta za vyhrané volby na sebe nenechá dlouho čekat a hlasy spojených stran Mlejnského JM-ND, ODS, ANO, KSČM, TOP 09, ČSSD nás posílají r. 2016 opět do opozičních lavic. Z výše zmíněných stran se profilují kandidáti do komunálních voleb 2018, postupně se k nim přidávají i místní Piráti.

Postupem času vychází najevo, že nejen místní TOP 09, ale i Piráti Praha 11 jsou ve skutečnosti lidé s vazbami na starou gardu. Zastupitelský klub Pirátů vede placený předseda a manžel členky TOP 09, rodinná přítelkyně zastupitele Mlejnského JM-ND dělá místopředsedkyni místní TOP 09. Politická turistka (nyní dlící asi v šestém uskupení za posledních třicet let) vede místní STAN atd. Všechny tyto stany se po volbách 2018 spojují s nepolepšitelnou pražskou ODS a koalice je po dlouhých divadelních představeních v únoru 2019 na světě.  Potřebné hlasy místní koalici vedené Piráty dodává samozřejmě Mlejnského JM-ND a zastupitelé SPD. A vládnou společně MČ Praha 11 až do dnešních dnů. 

Ale my se nevzdáváme a přestože jsme stále jediná občanská kandidátka s hrdým koaličním (ne)potenciálem, čekáme na šanci, že voliči konečně nebudou volit devadesátá léta ve všech jejich podobách (ANO, ODS, Piráti, TOP 09-STAN, SPD atd.) a dají místním lidem a kandidátům Hnutí pro Prahu 11 možnost dát Jižní Město do pořádku. A proto je tady opět volební rok! Rok 2022!

• Psal se rok 2017

HPP 11 je jako vítěz komunálních voleb 2014 (33%) jedinou opoziční stranou a nepřestává usilovat o návrat slušné, transparentní a hospodárné politiky na Jižní Město. 

• Psal se rok 2016

Naši dosavadní koaliční partneři ANO a TOP 09 se v roce 2016 spojují se Mlejnského JM-ND a stranami pod jeho vlivem (KSČM, ODS, ČSSD) a společně odvolají nejprve v březnu 2016 Ing. Kosa (HPP 11), v květnu PhDr. Zdeňkovou a v listopadu starostu Ing. Štylera. Koalice s HPP 11 tak končí a v lednu 2017 se nechává zvolit Ing. Jirava (ANO) starostou. ANO a TOP 09 setrvávají v Radě v nové nepřiznané koalici s JM-ND, KSČM, ODS, ČSSD.

• Psal se rok 2015

• Psal se rok 2014

Hnutí pro Prahu 11 se v říjnu 2014 stává vítězem komunálních voleb a společně s ANO2011 a TOP09 sestavuje vládnoucí koalici na Praze 11. Ing. Štyler se stává starostou MČ P11, Ing. Kos prvním zástupcem starosty, PhDr. Zdeňková a Petr Lukeš se stávají radními. Hned na prvním (ustanovujícím) zastupitelstvu je deklarována vůle občanů projevená ve volbách a definován veřejný zájem, následně jsou zastaveny všechny developerské projekty, u nichž byla zadavatelem MČ, tehdy pod vedením pana Mlejnského. Pracujeme dál, usnesení Rady MČ naleznete > ZDE

• Psal se rok 2013

Hnutí pro Prahu 11 se po úspěšných komunálních volbách 2010 stalo hlavní opoziční stranou v Zastupitelstvu MČ Praha 11. Máme 9 mandátů z 39 a nepřestáváme zastávat odmítavý postoj k rozprodeji Jižního Města a jeho neprůhledné správě, jež má stále v rukou staronová koalice ODS-ČSSD-PP s podporou KSČM.

Naši zastupitelé se vytrvale snaží koalici zabránit v rozprodeji městských pozemků, v plýtvání veřejnými prostředky, v zahušťování Jižního Města i přidělování "trafik" pro loajální členy nejen v oblasti politické, ale i ve školství, sportovní oblasti, v městských akciových společnostech. Aktivně se účastníme zastupitelstev, územních a stavebních řízení, podáváme trestní oznámení na konkrétní kauzy a osoby. Nicméně koalice má v zastupitelstvu jeden hlas navíc a tento "hlasovací automat", pevně držen pravděpodobnou korupcí, je schopen odsouhlasit cokoli, co je hlavním představitelům ODS/ČSSD potřeba.

Přes náročnou a nevděčnou práci se nám dosud podařilo ochránit, nebo minimálně oddálit, JM před mnoha megalomansko-fantasmagorickými záměry. Stále se zdokonalujeme v řešení různých kauz, jsme v mnoha oblastech dobře informováni a spolupracujeme s mnoha dobrými a šikovnými lidmi nejen na JM.

Spolupracující občanská sdružení Jižního Města sledují všechny podezřelé záměry radnice ve všech částech JM - Hájích, Opatově, Chodově, Roztylech. Nepřestáváme věřit, že jednou tato mafiánská skupina na radnici skončí a Jižní Město rozkvete.

Ing. Ladislav Kos, místopředseda Hnutí pro Prahu 11

• Psal se rok 2010

Protože občanská sdružení jsou ze zákona apolitická uskupení, a opoziční strana v pravém slova smyslu na Praze 11 neexistuje, založili jsme společný politický subjekt s názvem Hnutí pro Prahu 11.

Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) vzniklo a funguje na občanském principu. V letošních komunálních volbách bude sdružovat a zastupovat občany, kteří jsou dlouhodobě nespokojeni se současnou správou Jižního Města.

Jako občany, kterým přirozeně záleží na prostředí v němž žijeme, nás dlouhodobě děsí intenzita komerční a bytové zástavby na každém volném kousku Jižního Města a to i na původně zelených plochách. Dávno se již vytratila průhlednost ve správě majetku města, kterou dnes zastává několik podivně vybraných akciových společností s nejasným pozadím. Stávající radnice nadále pokračuje ve výprodeji veřejného majetku a neplnění volebních slibů a to i navzdory hlasitému odporu občanů, kteří najdou odvahu se ozvat.

V tomto roce se však naskytla příležitost tento směr zvrátit, a proto Vás Hnutí pro Prahu 11 bude provázet ke komunálním volbám a ucházet se o Vaší podporu.

Věříme, že naše bydliště, ale i naše samospráva, budou dobře fungovat jenom tehdy, pokud se budeme jako občané aktivněji zajímat o život na Jižním Městě a činnost našich současných politických představitelů. Pomozte nám i sobě k dosážení tohoto práva, na které máme všichni nárok.

Ing. Jiří Štyler, předseda Hnutí pro Prahu 11, předseda občanského sdružení Chodov 


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit