Články

• Chodovský mrakodrap konečně dostal červenou! Díky HPP 11

mrakodrap.tweelingen• Litochlebský Park: V říjnu 2017 jsme informovali, že developer usiluje o vzkříšení projektu mrakodrapu > ČLÁNEK | Dnes přinášíme pozitivní zprávu. Dne 22.6.2018 došlo k zamítnutí kasační stížnosti na zamítnutí žádosti o umístění stavby firmou Tweelingen na Litochlebském náměstí. Dokument > ZDE | Zamítnutí žádosti v roce 2017 > ZDE

Z uvedeného vyplývá nelegálnost rozhodnutí o umístění stavby a stavební rozhodnutí vydané Odborem výstavby MČ Praha 11 pod tehdejším vedením Ing. M. Vacínové (dnes působící na pozici vedoucí Odboru Stavebního řádu MHMP) za starostování D. Mlejnského (ODS > JMND). Takovými lidmi se vládnoucí garnitura Jihoměstského Palerma starosty Mlejnského obklopovala, tak pracovala "v souladu s veřejným zájmem”, jenž si vysvětlovala po svém, podobně jako si ho vysvětluje současná radnice ANO / TOP / ČSSD, vládnoucí právě s Mlejnským a s komunisty.

Zbývá vyřešit prodej pozemků podivné firmě Tweelingen, za který v říjnu 2014, orgány činné v trestním řízení sdělili obvinění panu Mlejnskému a 38 dalším možným spolupachatelům. Více zde:

> https://www.e15.cz/domaci/policie-obvinila-40-byvalych-zastupitelu-prahy-11-kvuli-prodeji-pozemku-1128558

> https://praha.idnes.cz/policie-udajne-obvinila-28-byvalych-zastupitelu-prahy-11-pgv-/praha-zpravy.aspx?c=A150506_135720_praha-zpravy_nub

> https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Noviny-prinaseji-podrobnosti-o-tom-proc-policie-obvinila-40-zastupitelu-Prahy-11-341897

> https://www.novinky.cz/krimi/350628-policie-obvinila-40-byvalych-zastupitelu-prahy-11-kvuli-prodeji-majetku.html

Kdyby nebylo občanského spolku Chodov, Hnutí pro Prahu 11 a bdělých občanů z okolí Litochleb, dnes by místo parku s památníkem zcela jistě stál megalomanský mrakodrap - pomník Mlejnského rozvoje Jižního Města.

Další doložení práce Chodovského spolku, jednoho ze spolků spojených a spolupracujících na platformě Hnutí pro Prahu 11. Přidejte se k nám, spolupracujte s námi, podpořte nás. Hlídáme Jižní Město za Vás!

Zpracoval Martin Farmačka, HPP 11


Související:

• Revitalizace parku betonem. Připomeňte si historii 92m mrakodrapu na Praze 11 > KAUZA

• Výstava a vývoj projektu Litochlebský park > ZDE

• Jediný videozáznam z prodeje pozemků Litochleb D. Mlejnským z ODS / JMND, jež svépomocí zajistilo HPP 11 > VIDEO

Komentáře  

-9 # josef krutil 2018-07-18 07:45
Paráda, opět vyhrály NIMBY (not in my back yard). Proč se neodstěhujete na venkov, když vám tolik vadí městský život? Proč z Prahy děláte díky brzdění rozvoje vesnici? Asi se vám líbí MHD a dostupné služby,že. To je ale bez zahušťování neudržitelné. Ať žijí čecháčci, maloměšťáci a zaprděnci HPP! Díky takovým stagnuje rozvoj, chřadne infrastruktura a zhoršují se služby.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Martin Farmačka 2018-07-18 12:41
Pane Krutile, v HPP 11 to, co negativne ovlivni zivot STAVAJICICH obyvatel P11, nasich volicu, nenazyvame ROZVOJem. Tomu rikame "konec spokojeneho bydleni na Praze 11" a pokud si to nas volic bude prat, nedopustime to.

A vam doporucuji prestat plakat, zalozit si OS / hnuti / stranu, sestavit volebni program, v nemz budete volicum slibovat zahustovani jejich domovu novou vystavbou ci dalsi nesmysly, kandidovat, volice presvedcit o vasem dobru, volby vyhrat a veci zmenit. Nepiste nam, jake mate sny, REALIZUJTE JE bez teto diskuze.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Roman V. 2018-07-18 20:49
Tento "rozvoj betonem" si nechte pane Krutile vy na svůj vlastní dvorek, většina lidí, kteří zde JIŽ BYDLÍ, toto na JM nechce. Už teď se tu nedá přes léto kvůli rozpálenému betonu dýchat. Víc zeleně a méně betonu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # Josef Krutil 2018-07-26 09:35
Pane Farmačko, proč bych zakládal nějaké spolky, když zde jsou minimálně 4 strany, které zastupují mé zájmy a mají s přehledem více hlasů než vaše HPP?
Pane Romane, developeři přeci chtějí stavět na svém dvorku, ale vy jim v tom bráníte, zrovna tak jako berete lidem, možnost žít městský život.
Každý má přeci volbu:a) chci žít v klidu a v zeleni=bydlím na vesnici (i když většinu volného času strávím v autě - do školy, do krámu, za zábavou...), b) chci žít v rozpáleném měste = byt, MHD, práce, fitko, kultura - nepotřebuji auto!!
Vaší politikou vytlačování výstavby za hranici města zapříčiňujete pouze nárůst automobilové dopravy (proti které pak také srdnatě brojíte) a odliv mladých schopných lidí, kteří touží po kosmopolitním životě do světa. .......Od doby co dokázal člověk postavit na sebe 2 kameny, staví do výšky a zahušťuje svá sídla, protože se dávno přišlo na to, že když postavím 100 bytů v deseti patrech, zaberu a znehodnotím asi 10x méně půdy, než když postavím 100 RD a ke každému parkoviště a silnici. Snahy o zastavení tohoto trendu, který je zde celá tisíciletí jsou bláhové. Z Prahy akorát děláte skanzen... Vaše petice podepisuje pouze pár stovek zmatených aktivistů, zatímco tisíce spokojených mlčí. Přeci nebudu psát petici, když jsem rád za trend jaký je a vaše hnutí pomalu mizí v propadlišti dějin. Mým snem je trochu pootevřít vašim fanouškům oči, proto své sny realizuji na této diskuzi. JK
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Ladislav Kos 2018-07-29 16:38
Pane Krutile, hluboce se mýlíte. Jeden z hlavních důvodů stěhování se ze sídlišť do satelitu na okrajích měst je snižování kvality bydlení zahušťováním sídliště a likvidací jeho parciálních předností, zejména zeleně, parků, hřišť... Takže pokud o co víc budete zahušťovat sídliště, o to víc se z něj bude stěhovat střední třída do satelitů. Ostatní myšlenky Vašeho sociálního inženýrství ani nestojí za komentář.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Jana M. 2018-07-31 22:31
TY JOVKA.Pozor na přízemní smog .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Martin Farmačka 2018-08-01 08:06
Pane Krutile, volte si sve developery, nemusite me o tom informovat. Nicmene me velmi zajima, KTERE strany mely odvahu napsat si do volebaku ZAHUSTIME P11. Ja vam to povim: zadna nemela odvahu to napsat, cimz obelhali volice. I vas, mily Krutile.

Volil jste nekoho, kdo vam lhal a vam to vubec nevadi. Asi se vam ma lhat, jen to tak? Pak se vam lhat bude, na to se spolehnete, kdyz vam to nevadi, zaslouzite si to. ANO / JMND meli stejny volebak? TOP / KSCM meli stejny volebak? Ano, dnes vime, ze meli. A vy jste spokojen.

V tomto roce si pohlidejte, aby se na volebni plakaty dostala skutecna hesla vasich oblibenych stran. Ne fikce, ne falesny med. Zadejte po nich slova jako BETON ci HAZARD. Protoze presne to je charakterizuje. ..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Roman V. 2018-07-26 18:28
Ne, developeři to chtějí postavit na mém dvorku. Oni tam nebydlí, mají tam kus pozemku a na svém pozemku si každý nemůže stavět co chce a kde chce. Tečka.

Já si také nemohu na svém pozemku vylít 1000litrů kyseliny sírové. Ohrožuji tím ostatní. To samé dělá další beton na JM v těchto vedrech.

Nashle.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Roman V. 2018-07-26 18:28
Ne, developeři to chtějí postavit na mém dvorku. Oni tam nebydlí, mají tam kus pozemku a na svém pozemku si každý nemůže stavět co chce a kde chce. Tečka.

Já si také nemohu na svém pozemku vylít 1000litrů kyseliny sírové. Ohrožuji tím ostatní. To samé dělá další beton na JM v těchto vedrech.

Nashle.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jana M. 2018-07-31 18:36
Myslím, že celému Chodovskému spolku patří velký dík za úsilí a práci kolem Litochlebského náměstí atd.Bude líp až zmizí JM mafie,až ředitelé škol nebudou zvyšovat počty heren na JM a až konečně POLICIE a soudy budou konat v kauze Mlejnský a spol.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Martin Farmačka 2018-08-01 07:56
Roky driny, soudu, spousta casu. Zadarmo pro vsechny obyvatele P11, kdo chtel, ten HPP 11 pomohl. Pokud si neco obyvatele nepreji, je treba jejich nazor respektovat. Verejny zajem je to, co si lide preji. Bydli tam a maji na to svate pravo, jde o jejich domovy a zadny magistratni panak jim nema urcovat, jak maji zit, kdyz sam si bydli nekde jinde.

Stavajici stav na P11 je ten, ze se nam ANO / TOP snazi namluvit, ze jejich spaktovani se s Mlejnskymi / komunisty si jejich volici prali. Tomuto blafu uveri jen skutecny hlupak a hur si svoji ZRADU obhajit snad ani nemohou...

Tedy bojujme dal, hlidejme Jizak pred loupezivymi ritiri z lihne modreho ptaka a dejme HPP 11 51%, aby porad nebylo brzdeno prodevelopersky mi smejdy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jan Jaroš 2018-08-07 01:37
Díky moc za vše, co se v tomto směru podařilo! Zkuste si představit, jak by se tou výškovou budovou zkomplikovala dopravní situace. To by časem naštvalo i ty, kteří jinak podporují novou výstavbu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist