Články

• Piráti vykročili ve šlépějích Lepše. Radní Ujhelyiová nevypsala výběrové řízení na pozici ředitelky ZŠ Mikulova

fb.ujhely.keca• Úvodem konstatujme, že radní Ujhelyiová (Piráti) koná v naprostém rozporu se svými vlastními (nedávnými) volebními sliby:

“Prosadíme otevřená výběrová řízení na místa ředitelů jako normu a budeme vybírat ředitele kvalitní, ředitele s ambiciózní a moderní vizí rozvoje školy." (Konkurz nijak nepopírá kvalitu práce současného vedení, ale slouží ke stanovení cílů a vizí pro následující funkčního období.)” | Zdroj: Svěží vítr do jihoměstských škol (06/2018) > ČLÁNEK. Příslib též zaněl ústně na ZMČ před volbou paní Ujhelyiové do funkce > VIDEO

A nyní k tématu: Proč po ukončení funkčního období ředitele ZŠ / MŠ “výběrko” vypsat? Přeci za účelem zkvalitnění obsazení tohoto významného postu: dobrý ředitel pozici obhájí, špatný bude nahrazen schopnějším. Proč se tomu Praha 11 tak urputně brání? Za vším hledejte politiku - vzpomeňte, kterak 03/2018 stejný krok podnikl tehdejší radní pro školství Mgr. Lepš (TOP-STAN), v jeho případě šlo o ředitelů pět. Lepše tehdy ve funkci drželi Mlejnský, ODS, KSČM, vše do sebe zapadá...

Mezi řediteli byl Mgr. Pavel Dittrich (ODS), nyní koaliční zastupitel, ředitel ZŠ Donovalská (s velmi kontroverzní politickou minulostí - mimo jiné podporující rozvoj hazardu na P11).

https://youtu.be/IZnemEUVVmo

Pozn. Dittrichův zástupce Mgr. Marek, v roce 2018 kandidující za Mlejnského JMND, přenechal mandát zastupitele lídrovi Mlejnskému, který se tak znovu ocitl v ZMČ, ačkoliv k tomu nedostal důvěru od voličů. Dittricha před mnoha lety do funkce dosadil dnes násobně trestně stíhaný býv. starosta Mlejnský, a poté co se Dittrich co stává ředitelem, z vděčnosti se stává i členem ODS P11. Později oba svorně hlasují pro rozprodeje pozemků Prahy 11, za což jsou obvinění. Důsledek?

P11 dnes nemá kde stavět a umisťuje komerční haly na pozemky škol a byty podél rušných komunikací, nebo je (ze zoufalé snahy vyjít developerovi vstříc) nekoncepčně lepí na stávající domy obyvatel JM.

Další je Mgr. Dagmar Havlíčková, ředitelka ZŠ Pošepného, jež vešla ve známost bezradností při výbuchu plynu (10/2018), bez odvahy své konání vysvětlit před rodiči a zastupiteli. Po explozi ve škole plné dětí nezavolala ani hasiče, ani policii... >

https://youtu.be/wEfKvdIt7xo


Zmiňme i Mgr. Blanku Janečkovou (TOP-STAN), ředitelku ZŠ Ke Kateřinkám, nyní koaliční zastupitelka, která se společně s Dittrichem letos agilně ujala 10 milionů z rozpočtu MČ bez udání cíle využití (pověřena nekompetentními radními v demisi Jiravou a Lepšem), které budou chybět např. v úklidu města a v údržbě zeleně. Nevěříte? Díky HPP 11 je vše zdokumentováno... > https://youtu.be/5C_3YpbVoQc

Za ponechání "svého ředitele" ve funkci až do důchodu se politik dočká jeho loajálnosti. Třeba Mgr. Jarolímová, tehdy končící ředitelka ZŠ K Milíčovu a velká kamarádka členů JMND, veřejně lobbovala za HAMR na pozemku ZŠ K Milíčovu > VIDEO

Klenot na závěr: Mlejnského falešný ředitel Radek Pulkert, bývalý ředitel ZŠ Mikulova, 16. na kandidátce ODS pro volby 2010. Připomeňme, že v roce 2013 byl Pulkert Obvodním soudem pro Prahu 4 odsouzen ke dvouletému trestu se čtyřletým podmíněným odkladem kvůli padělání svého vysokoškolského diplomu z petrohradské univerzity A. I. Gercena, kterým se prokazoval v rámci výběrového řízení na obsazení ředitelského křesla. Takto ODS prověřuje i prosazuje své členy na vedoucí pozice a není náhoda, že v kauze ODS opět vznikla na JM finanční škoda (1,5 mil.), za kterou nebyl nikdo potrestán - Pulkert prostě utekl. Ještě horší je, že takový člověk-zločinec se dostal do bezprostřední blízkosti výchovy vašich dětí! Více v článcích zde:

Pasáček za všechny peníze (druhá část článku) | Falešný ředitel z Ruska vyfasoval podmínku

HPP 11, na rozdíl od mnohých současných jihoměstských politiků, má historickou paměť a používá ji.

HPP 11 požaduje, aby na vedoucích školských postech P11 byli schopní a slušní pedagogové. Ne servilní politické loutky magistrátních stran, ne samotní političtí šíbři, na zastupitelstvu v podjatosti schvalující výhody sami sobě.

Jednou rukou se okázale bijí v prsa pedagoga (budiž), druhou hlasují pro likvidaci zeleně, betonování a hazard na Jižním Městě. A vždy se cítí nesmírně pohoršeni, když jim tento kontrast někdo připomene. Vy je znáte jako učitele, my je známe jako politiky, proto zdůrazňujeme: sledujte jednání zastupitelstva (ZMČ), kde se o jistých “slušných” ředitelích dozvíte reálnou pravdu. Za každým z nich jdou skutky s dopadem na obyvatele P11 a podle nich je také posuzujme. Proto mají výběrová řízení na posty ředitelů ZŠ / MŠ na Praze 11 smysl a mohou jedině přispět ke zkvalitnění školství na Jižním Městě.

HPP 11 zastává odpolitizování funkcí ředitelů škol a školek na P11!

Infoservis HPP 11

Související:

• PRODLOUŽENÍ FUNKČNÍHO OBDOBÍ ŘEDITELKY ZŠ MIKULOVA > WEB MČ

Radní Lepš (TOP) a starosta Jirava (ANO) se rozhodli zakonzervovat školství na Praze 11

oddelicka

• Radní Ujhelyiová nebude vypisovat výběrová řízení na pozice ředitelů škol. Rozmyslela si to | FACEBOOK | 13.3.2019

Ač Piráti slibovali vnést “svěží vítr do jihoměstského školství”, hned při první příležitosti se zpronevěřili svým vlastním slibům. Pirátská radní pro školství Mgr. Zuzana Ujhelyiová v pondělí na webu městské části informovala, že nevypsala konkurz na pozici ředitele ZŠ Mikulova a navrhla prodloužit končící funkční období Mgr. Michaele Lipertové o dalších šest let, což bylo Radou MČ schváleno. Ve volebním programu Pirátů přitom zcela jasně a černé na bílém stojí: “Prosadíme otevřená výběrová řízení na místa ředitelů jako normu a budeme vybírat ředitele kvalitní, ředitele s ambiciózní a moderní vizí rozvoje školy. Konkurz nijak nepopírá kvalitu práce současného vedení, ale slouží ke stanovení cílů a vizí pro následující funkčního období.” Zdroj: Program na radnici: Školství (2018) > https://praha11.pirati.cz/komunalni-volby-2018/program/skolstvi/

Sama přitom v článku “Svěží vítr do jihoměstských škol” kritizovala přesně tutéž situaci, kdy minulý rok na jaře tehdejší radní pro školství Mgr. Jakub Lepš (TOP-STAN) odmítl vypsat konkurzní řízení na pozice “končících” ředitelů základních a mateřských škol, a městská část tak přišla o možnost “žádat od vedoucích pracovníků škol ‘složení účtů’ za uplynulých šest let”. Jednání RMČ dokonce označila za netransparentní! Zdroj: Svěží vítr do jihoměstských škol (06/2018) > https://praha11.pirati.cz/tiskove-zpravy/svezi-vitr-do-jihomestskych-skol/

Ve svém prohlášení sice uvádí, že školu a paní ředitelku několikrát navštívila a seznámila se s její vizí pro následujících šest let, ovšem odborná veřejnost ani rodiče tuto možnost neměli. A zejména nikdo nedostal možnost ověřit, zda by jiný kandidát případného výběrového řízení nepřišel s ještě lepším konceptem rozvoje této školy. A na tom budou nejvíce tratit především sami děti a rodiče: “Pořádání konkurzů a zveřejnění alespoň části konkurzního řízení a budoucí koncepce školy by pomohlo rodičům při správném výběru školy pro své děti, stávajícím učitelům i učitelům ucházejícím se o zaměstnání.” píše v již zmiňovaném článku radní Ujhelyiová. Proč tedy nebylo konkurzní řízení vypsáno? Obzvlášť vzhledem k tomu, že městská část nedávno uzavřela smlouvu o spolupráci se společností EDUin, která nabízí i kvalifikované služby spojené s výběrovým řízením na pozice ředitelů škol? Nejsou na odborně vedený konkurz peníze? Nebo se jedná čistě o strach, že by se na pozici ředitele základní školy v neblaze proslulém jihoměstském Palermu nikdo nepřihlásil?

Nikoliv. Radní Ujhelyiová si to po “konzultaci s odborníky na školství z řad Pirátů i mimo ně” jednoduše rozmyslela. Kdo jsou ale oni “odborníci”? Jsou skutečně odborníky? Proč o směřování školy na dalších šest let rozhodovala rada, která nikdy zájem na vypisování výběrových řízení neměla? Navíc na doporučení radní, která je nejen ve funkci radní pro školství, ale v jakékoliv politické funkci vůbec, teprve tři týdny? Navíc radní, které nemá z oblasti škol a školství žádné předchozí zkušenosti... Hlavní otázkou dnešního dne ale je: Co všechno si Piráti po volbách a “po poradě s odborníky” ještě rozmyslí? Otevřenou radnici, výsadbu stromů, vznik regulačních plánů nebo navyšování počtu parkovacích míst?

Infoservis HPP 11

Pozn. Nikterak nechceme hodnotit, natož zpochybnit práci a vizi paní ředitelky Lipertové. Jen považujeme za vhodné poukázat na rozpor mezi předvolebními sliby Pirátů a skutečností.

 

Komentáře  

+4 # Jana 2019-03-12 15:51
Je vidět,že to vzala Stará garda včetně stíhaných pevně do ruky, Piráti si ani neškytnou.Taky by mě zajímalo, kam Rada a hlavně Jirava zašmělily 20 mil.Kč pro školy Michael,že by byly již u p.Jiravové na Pošepného ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright © 2021 Hnutí pro Prahu 11. Všechna práva vyhrazena.
By Free joomla 1.7 Templates
TOPlist