Ti, kdož čekali, že budou na mimořádném zastupitelstvu MČ Praha 11 vysvětlena nezákonná sledování občanů, se nestačili divit. Než se všichni nadáli, přešel starosta Dalibor Mlejnský z obrany do protiútoku a tři osoby, které firma ABL sledovala (paní Šorfovou, pana Vašíčka, pana Urbánka), bývalé představitele radniční ODS, obvinil z „průseru“.
A protože se napadení chtěli bránit, zablokovala koalice ODS + ČSSD + PP další průběh zastupitelstva systematickými desetiminutovými přestávkami. A tak se stalo, že nikdo z obviněných, ani z opozice se v podstatě nedostal k tomu, aby demagogii D. Mlejnského vyvrátil. Jakkýkoliv pokus o diskusi byl totiž systematicky smeten monotoním hlasovacím strojem ODS + ČSSD + PP, anebo přehlušen nekultivovaným troubením omladiny, která si zastupitelstvo spletla s fotbalovou ligou. Pamětníci, kterým průběh připomínal praktickou lekci o totalitě, byli odměněni normalizační rétorikou 1. místostrosty Olega Rybnikáře (ČSSD). Ten vyzval opoziční šťouraly, aby přestali plýtvat veřejnými zdroji, nezdržovali úředníky od práce a začali se věnovat tomu, co je hlavní starostí zastupitelů: péčí o školy a školky.To, že opozice chtěla vysvětlit nezákonné sledování občanů, kteří byli z velké části také fyzicky napadeni či jim byl zničen nějaký majetek, bylo koalicí označeno za neplodné řečnění.
Ještě, že přítomný reportér MF Dnes Jaroslav Kmenta detailně popsal průběh a výsledky novinářského pátrání. Jinak by snad někteří přítomní i uvěřili, že sledování si dotyční vlastně vymysleli.
Vystoupení Jaroslava Kmenty naznačilo jasný scénář celé sledovačky vedené firmou ABL. Všechny sledované osoby měly totiž jedno společné: byly či mohly být potenciální hrozbou pro Dalibora Mlejnského.
Přitom jak Jaroslav Kmenta, tak i Dalibor Mlejnský shodně potvrdili, že složka o sledování osob na Praze 11 obsahuje i složku týkající se starosty. Nejednalo se však o přímé dokumenty ze sledování jako u ostatních osob, ale podle slov Jaroslava Kmenty byla složka spíš „analýzou osobnosti“ D. Mlejnského, která měla pomoci k ochraně dnešního starosty.
Ten však později ve své plamenné řeči zcela kategoricky odmítl jakkékoliv podezření z toho, že by o sledování věděl, nebo by si ho dokonce zadal. Stejně tak vyloučil jakoukoliv objednávku ze strany vedení radnice Prahy 11 i jeho samotného jako fyzické osoby.
Ve svém projevu pouze připustil, že majitele firmy ABL Víta Bártu zná velmi dlouho, a je to v jeho dobrý kamarád. Starosta několikrát během svého vystoupení zopakoval, že se s panem Bártou zná od roku 1999, což je dávno ještě před svým nástupem na radnici a že jsou blízcí přátelé, kteří spolu chodí na pivo, navštěvují se doma a kromě toho spolu mnohokrát spolupracovali ještě před začátkem jejich politické kariéry.
Na tom hezkém příběhu D. Mlejnského je však jedna podivná věc, která musí přece každému vrtat hlavou. Jak je možné, že Vít Bárta, ten velmi dobrý kamarád D. Mlejnského, který s ním chodil na pivo a navštěvovali se doma, nikdy neřekl Daliborovi o tom, že si u jeho firmy někdo zadal zákeřné sledování na Praze 11, včetně Dalibora samotného, a tím tak bezprostředně ohrožuje dobré jméno jeho dlouholetého přítele a toho času vycházející hvězdy na Praze 11. Zdá se vám to logické?
Nabízí se pouze dvě možná vysvětlení … Buď je Vít Bárta zatraceně špatný kamarád nebo Dalibor Mlejnský dobrý lhář.
Členka zastupitelstva MČ Praha 11, Ing. Radka Soukupová a
Ing. Radim Cimoradský